راه ترقی

آخرين مطالب

طرح 6ماهه زاکانی برای پاکسازی معتادین اجتماعی

طرح 6ماهه زاکانی برای پاکسازی معتادین
  بزرگنمايي:

راه ترقی - ایرنا / شهردار تهران اعلام کرد: برای جمع آوری معتادان متجاهر و ساماندهی کودکان کار، پرونده‌ای سه تا 6 ماهه باز کردیم که در این زمان چهره شهر از این چالش‌ها پاک شود.
علیرضا زاکانی در جلسه با سردارحسین رحیمی رییس پلیس تهران بزرگ و معاونان وی، ضمن تبریک میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت گفت: در تهران رویکردی را انتخاب کردیم که نسبت به دوره گذشته مدیریت شهری تفاوت های بسیاری دارد.
وی با بیان اینکه در مدار خدمت چهار خط تلاش را دنبال کرده و می کنیم، توضیح داد: این مسیر شامل تعریف درست از وضعیت مطلوب، رسیدن به اجماع حکومتی برای تحول، آوردن مردم به صحنه برای تحول و استفاده از حوزه فناوری و هوشمند سازی است که در این مسیر ناجا از چند جهت اهمیت دارد.
زاکانی با بیان اینکه نکته نخست تامین امنیت برای رسیدن به اهداف مدیریت شهری است و رکن امنیت در این بخش مجموعه ناجاست، عنوان کرد: آنچه دارای اهمیت و سیاست قطعی است انجام کارهای جمعی، گروهی و تعاملی است.
وی گفت: سیاست قطعی دیگر در مجموعه خدمتگذاری خود این است که از هیچ حمایتی دریغ نخواهیم کرد و این همان تغییر نگاهی است که دنبال می شود.
زاکانی بیان کرد: برای تغییر رویکرد موضوعات مختلفی را در دستور کار داریم و اولین کار خود را با تشکیل قرارگاه خدمات و کرونا آغاز کردیم و در حال حاضر موضوع خدمات شهری و اجتماعی و رسیدگی به چهره شهر آغاز شده است.
وی تأکید کرد: با همکاری معاونان امور مناطق و خدمات شهری و سایر دوستان قرار شد مسیری را بپیماییم که مردم معنی تغییر تمیزی را در شهر متوجه شوند.
شهردار تهران افزود: دومین اقدام که در حال انجام شدن است، موضوع پاکسازی و نشان دادن جلوه جدید از شهر است که می‌توان به جمع آوری معتادان متجاهر و ساماندهی کودکان کار اشاره کرد.
وی ادامه داد: شهرداری امروز نسبت برخی از معضلات مانند خانواده زندانیان و معتادان متجاهر و کودک کار، خود را مسئول می داند.
زاکانی با اشاره به نگاه های موجود برای حل معضلات اجتماعی از سوی مدیریت شهری گفت: در این مسیر 2 نگاه وجود داشت که یکی از آنها این بود که برخی وظایف در حوزه آسیب های اجتماعی بر دوش شهرداری نیست اما اعتقاد ما این است که وظیفه شرعی داریم و باید در این مسیرها مسئولیت بپذیرم و حرکت دوم ما رسیدگی به موضوعات اجتماعی است.
وی با بیان اینکه موضوع دیگر که در دستور کار است موضوعات اخلاقی است و شهرداری به دنبال ایفای نقش خود در این مسیر است، گفت: به عنوان مثال بیش از 2 هزار بوستان در پایتخت داریم که با همکاری ناجا و دیگر دستگاه به امنیت در این حوزه دست پیدا کنیم.
شهردار تهران افزود: در یکی از بازدید ها مردم اعلام کردند که در این منطقه امنیت نداریم و بررسی ها نشان داد بخشی از مسئولیت بر حوزه شهرداری است که باید تاکید کنم در این زمینه ها، خود را موظف به انجام وظایف و کمک به دیگر دستگاه ها می دانیم.
زاکانی با بیان اینکه در مدیریت شهری پیوستگی اساسی برای جلوگیری و پیشگیری از تخلفات داریم و در این بخش نیز نگاه خود را تغییر دادیم، افزود: به‌عنوان مثال می توانم به ساماندهی دستفروشان اشاره کنم که نگاه مدیریت شهری به آن تغییر کرده است.
وی عنوان کرد: یکی از موضوعات که نیاز به برخورد جدی دارد ساخت و سازهای غیر مجاز است و شهرداری تهران به تنهایی نمی تواند جلوی این دست از تخلفات را بگیرد و باید ناجا دست در دست شهرداری بدهد تا این دست از تخلفات نیز ریشه کن شود.
شهردار تهران افزود: یکی دیگر از موارد وظایف در حوزه حمل و نقل و ترافیک است و امید است با همکاری امکانی ایجاد کنیم که این شرایط نسبت به گذشته تغییر کند و در این مسیر نیز اهتمام همکاری بین دستگاهی وجود دارد.
زاکانی با تاکید بر اینکه باید دست به دست همین دهیم و افق تازه ای در شهر باز کنیم، گفت: این سطح دیگری از کار است که ما به شدت نیاز به تعامل بین دستگاهی داریم و در بخش دیگر از برنامه ها تطهیر داخل سیستم اداری است که بتوانیم با استفاده از ظرفیت های متعدد از جمله دقت های لازم ریشه های فساد را بخشکانیم و در این بخش نیز به شدت نیاز به تعامل و همکاری داریم.
وی بیان کرد: تحول که پیش چشم ماست کاملا شدنی است و سلسله قرارگاه هایی را دنبال می کنیم که نیاز به کمک سایر دستگاه از جمله ناجا دارد و با افتخار اعلام می کنم که شهرداری تهران از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.
شهردار تهران افزود: پیشنهاد من این است تا کارگروهی شکل بگیرد متشکل از 2 بخش شهرداری و ناجا که منجر به تفاهم دو بخشی شود.
وی افزود: به صورت شفاف زحمات انجام شده اعلام شود و در این زمینه نیاز به تشکیل کمیته های مختلف زیر مجموعه کارگروه ها داریم که در نهایت برای هر 2طرف وظایف مشخص شود و این مسیر را به صورت جدی در زمان بندی مشخص به نتیجه برسد.
زاکانی خواست تا ظرف 20 روز تا یک ماه آتی همکارانی از سوی شهرداری برای انجام اقدام های مشترک به ناجا معرفی شوند.
وی ادامه داد: با نهادهایی از جمله بهزیستی، سازمان زندان ها و دیگر دستگاه ها جلساتی برای حل بسیار از موضوعات شهری برگزار شده تا برای موضوعات شهری تبادل نظر انجام و مجموعه جدیدی از شهر به مردم معرفی و نشان داده شود.
وی افزود: در ادوار گذشته زحمات بسیاری برای شهر تهران کشیده شده است که بیشتر آن ها با نگاه کالبدی بود و کمتر نگاه نرم افزاری به شهر می شد.
زاکانی ادامه داد: تهران صرفا شهری به عنوان کلانشهر نیست و به تعبیر مقام معظم رهبری اگر بتوانیم اقدام های موثر و مفیدی انجام دهیم انقلاب را تثبیت کرده ایم.
شهردار تهران با اشاره به تفاوت و فاصله طبقاتی موجود در شهر افزود: با میراثی مواجه هستیم که در آن بی عدالتی نمایان است و شمال و جنوب شهر تفاوت های بسیاری دارد.
زاکانی گفت: این تفاوت ابعاد مختلفی دارد و دقت ما بر این بود که توجه خود را معطوف به تحولی هم سو با گام دوم انقلاب کنیم.
وی گفت: 42 سال زحمت برای انقلاب کشیده شده است و ما با یک حرکت جهادی می توانیم تحول در روح و کالبد شهر را به شکل توامان داشته باشیم.
زاکانی ادامه داد: برخی از شهروندان اعتقاد دارند که کالبد شهر رشد خود را کرده اما اعتقاد ما این است که کالبد موجود هم بسیار کار برای نگهداشت و توسعه دارد.
وی افزود: به عنوان مثال می توان به طرح جمع آوری آب های سطحی شهر اشاره کرد که اگر دقت در نگهداشت شهر نکنیم چه خطرات جدی ممکن است برای شهروندان ایجاد شود.
شهردار تهران افزود: مقدم بر تمام اقدام ها توجه به روح شهر از جمله ترافیک، چهره، آلودگی و دیگر موضوعات است.
زاکانی عنوان کرد: آنچه که وجه همت همکاران ما در شهرداری است این است که به فضل الهی شهر را متحول کنیم و این اقدام نیاز به هم افزایی و همکاری دارد.
وی با بیان اینکه شروع کار ما در مدیریت شهری با تنش مالی مصادف شد و دغدغه مالی در 2.5 سال گذشته مدیریت شهری افزود: در سال های گذشته تمام دغدغه ها بر این بود که چگونه تلاش کنیم حقوق کارکنان پرداخت شود و در این مسیر تلاش شد اقدام های موثر انجام شود و به عنوان مثال روز گذشته توانستیم تمام حقوق های شهرداری را پرداخت کنیم و در این زمینه چند روز گذشته به شورا اعلام کردیم که ما از تنش مالی خارج شدیم.
زاکانی با بیان اینکه برای تامین مالی کارگروهی تشکیل دادیم، افزود: در مرحله دوم بعد، وارد موضوع انتصابات شدیم که در این زمینه بدون داشتن دغدغه ذهنی سیستمی تعریف شد که بعد از چندین ساعت مصاحبه و ارزیابی اقدام های لازم در بخش انتصابات انجام شد.
شهردار تهران با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص مدت زمان فعالیت امیرکبیر گفت: در مدیریت شهری برای خودمان چهار سال زمان خدمت را طولانی می دانیم و اعتقاد داریم کارهای بسیاری می‌تواند انجام شود که نیاز به همکاری بین دستگاهی برای پیشبرد اهداف خود داریم.
وی گفت: اعتقاد ما این است که شهرداری به شدت نیاز به کمک دیگر دستگاه‌ها برای رسیدن به اهداف خود دارد.
شهردار تهران افزود: اقدامات مدیریت شهری غیر از کارهایی نیست که دل مردم، مقام معظم رهبری و امام زمان (عج) را شاد کند.
شهرداری مسئولیت‌های اجتماعی را در کنار سایر مسئولیت‌های خود جدی می‌گیرد
زاکانی در حاشیه دیدار با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران نیز اظهار داشت: اساس دیدار این بود که باید افق مطلوبی در شهر رقم بخورد و شهر تهران به یک شهر الگو و نمونه در ابعاد مختلف تبدیل شود.
وی با بیان اینکه باید تغییر و تحول در بخش نرم افزاری و سخت افزاری شهر یعنی کالبد و روح شهر اتفاق افتد، افزود: نیازمند یک همراهی، همفکری و قبول مسئولیت‌های متقابل هستیم تا بتوانیم ایده آل خود را در شهر محقق کنیم.
زاکانی افزود: نقش ناجا برای کمک به شهرداری برای تحقق ایده آل خود، نقشی ممتاز و مشخص است.
وی درباره اهم موضوعات مطرح شده در جلسه امروز، گفت: باید بتوانیم در حوزه‌های اجتماعی، کالبدی و ایجاد یک نظم قاعده مند در حریم و مسائل مختلف شهری، ترافیک و حمل و نقل، و سایر موضوعات یک شرایط مطلوب را ترسیم کنیم و در ادامه دست به دست هم دهیم تا این ایده آل محقق شود.
شهردار عنوان کرد: برای مدیریت شهری مایه مباهات است که امروز در هفته وحدت این انسجام، همدلی و پیوستگی را تشدید کنیم.
وی افزود: تمامی این موارد در راستای اهداف مهمی خواهد بود تا شهروندان در یک فضای فوق العاده بهتری از فضای فعلی، تنفس کنند.
به گفته شهردار تهران؛ شهروندان باید از طریق مشارکت اجتماعی، شرایط ایده آل را رقم بزنند و مدیریت شهری به همراه شهروندان، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها باید ید واحدی شوند تا در مسیر تحقق اهداف، همه مسئولیت بپذیرند.
زاکانی با بیان اینکه کارگروه مشترکی میان شهرداری و نیروی انتظامی شکل می‌گیرد، عنوان کرد: باید چهارچوب‌های فعالیت این کارگروه حداکثر ظرف 20 روز شفاف شود تا در ادامه مسیر گذشته اما با یک جان و افق بالاتری، این همکاری به منصه ظهور برسد.
وی با تأکید براینکه امروز شهرداری، شهر را برای شهروندان آن می‌خواهد، گفت: شهروندان باید در آرامش و شرایط مطلوب باشند و شهرداری مسئولیت‌های اجتماعی را در کنار سایر مسئولیت‌های خود جدی می‌گیرد.
وی افزود: اگر تعدادی از شهروندان به علت‌ شرایط امروز جامعه در زندان به سرمی برند، توجه به خانواده‌های آن‌ها جزو رسالت‌های جدی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری است.
شهردار تهران ادامه داد: همچنین این مورد درباره معتادان متجاهر و خانواده‌های آن‌ها، کوکان کار یا زباله گرد صدق می‌کند.
زاکانی تاکید کرد: این موضوع ناظر به همه امورات اجتماعی و سرفصل تغییر و تحول در اجتماعی است که شهرداری می‌خواهد برعهده بگیرد.
وی گفت: این مسیر با کمک همه به ویژه نیروی انتظامی محقق می شود.
بر اساس این گزارش؛ علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح امروز به همراه معاونان خود میزبان سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ و روسای پلیس های تخصصی بوده و با آنها دیدار و تبادل نظر کرد.

لینک کوتاه:
https://www.rahetaraghi.ir/Fa/News/311537/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تعامل با مسجدی‌ها باید تقویت شود

فوت 90 نفر دیگر بر اثر کرونا/تزریق 575 هزار دُز واکسن طی 24 ساعت گذشته

قالیباف: سفر به ترکیه فرصتی برای گسترش روابط با کشورهای منطقه است

قاچاق خاک ایران تایید شد

اُمیکرون از دیگر سویه‌های کروناویروس خطرناکتر است؟

بهروز شعیبی: «روز بلوا» درباره فساد هست اما افشاگری نیست!

کارگردان فیلم «پوست»: سینما به دکان تبدیل شده است

قدیم ها که فتوشاپ نبود عکس ها این مدلی بود!

چهره ها/ مهران رجبی: محمد کاسبی سال سختی را گذراند

آهنگ زیبای «جون دلم» از مهدی شکوهی

آهنگ قدیمی و زیبای «فراموش کن» با صدای فریدون آسرایی

طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی ابلاغ شد

ارتباط مصرف فست‌فود و کاهش حافظه کوتاه‌مدت

توجه ویژه نخبگان دانشگاهی کشور به پروژه قطار ملی مترو

پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان در سال 2021 کدامند؟

رتبه برتر صندوق بیمه کشاورزان و روستائیان البرز در جذب بیمه شده در کشور

گرایی و زارع بهترین کشتی‌گیران سال 2021 جهان

رتبه‌های برتر کنکور کارشناسی 1400 عضو خانواده صندوق، تحت حمایت مالی قرار می‌گیرند

دادستان کل کشور: دشمن برای نفوذ خود بسیار سرمایه‌گذاری کرده است

سرمقاله فرهیختگان/ بحران نظام مالیاتی در اقتصاد ایران

سرمقاله وطن امروز/ محدودیت به نفع سلامت

زبان رسا و شفاف دانشجویان پندآموز و ستودنی است

اخذ 10 درصد مالیات از معاملات ارز

رییس‌جمهور: دستگاه‌های مسئول عوامل مداخله‌گر بازار ارز را شناسایی کنند

"بابونه"، گیاهی برای رفع سوء هاضمه،‌ بی‌خوابی و گرفتگی عضلانی

اختیاری: برای جلوگیری از خروج نخبگان، طرح صیانت از هویت و پول ملی را بدهید

آغاز عملیات هرس زمستانه درختان در منطقه 20

دستاوردهای امیدبخش در درمان سرطان به وسیله باکتری‌ها در قم

سال 2022 به نام "علوم پایه"نامگذاری شد/مصوبات کشور برای توسعه علوم بنیادی

نگاهی به مزایای هوش مصنوعی برای مراقبت‌های پزشکی در سال 2021

کم‌تر از 3 ماه تا ضرب‌الاجل فیفا/ مجلس به کمک فوتبال می‌آید؟

رییس مجلس شورای اسلامی به ترکیه سفر می‌کند

آرامش، حلقه گمشده فوتبال ماست

بودجه فرهنگی ایران؛ کم، متوسط یا زیاد؟

دوئل ضد واکسن‌ها با ایمنی جمعی

تقاضای غیرواقعی، عامل افزایش قیمت ارز

میزبانان والیبال ایران در لیگ ملت‌ها مشخص شدند

ایمپلنت درمان دیابت آزمایش بالینی را با موفقیت پشت سر گذاشت

استفاده از ربات میکروسکوپی ماهی برای رساندن دارو به تومورها

عاملی: افزایش پذیرش ظرفیت رشته‌های پزشکی به دلیل کمبود پزشک است

ضرغامی: در فعالیت های عمرانی در بعد معماری ناموفق بوده ایم

اهالی فرهنگ، چشم به راه نمایشگاه مجازی کتاب تهران 1400

مدیریت آب، اولویت سازمان محیط زیست

شناسایی 35 هزار نقطه نگهداشت شهری بر اساس نیاز مردم/ انتقال خودروها بدون پلاک به خارج شهر

«مرضیه وحید دستجردی»مشاور رئیس هلال‌احمر شد

ردپای بازارهای فردایی سلیمانیه و هرات در افزایش کاذب نرخ ارز

استقبال مردمی از اکران «آتابای» با حضور نیکی کریمی و بازیگرانش

موزیک ویدئوی جدید نیما مسیحا به نام «پایان حرفات»

تیزر آهنگ جدید "عاشقی ممنوع" از رضا بهرام

مرد جوان در دادگاه: لطفا من را قصاص کنید