راه ترقی

آخرين مطالب

سرمقاله رسالت/ از پریروز تا پس‌فردا نوشتارها

سرمقاله رسالت/ از پریروز تا پس‌فردا
  بزرگنمايي:

راه ترقی - رسالت / « از پریروز تا پس‌فردا » عنوان سرمقاله روزنامه رسالت به قلم محمدکاظم انبارلویی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
1- اخیرا کتابی تحت عنوان «از پریروز تا پس‌فردا» به قلم آقای جلال سبحانی به مناسبت روز جهانی فلسفه منتشر شده است. این کتاب کندوکاوی در حیات فکری به‌ویژه تفکر و اندیشه سیاسی دکتر احمد فردید است.
فردید یکی از بزرگترین فیلسوفان معاصر کشورمان است که اندیشه فلسفی او بر شماری از روشنفکران و نخبگان و حتی مبارزان سیاسی و نویسندگان معاصر سایه افکنده است.
جلال سبحانی درکتاب «از پریروز تا پس‌فردا» می‌نویسد «احمد فردید به ولایت معصوم باور داشت و امام عصر (عج) را مأمور تأسیس این ولایت از طرف خداوند می‌شمرد. او انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی را پیش‌درآمد تحقق امت واحد جهان با رهبری امام عصر (عج) می‌دانست.»
فردید برای تاریخ، پنج مرحله قائل است؛ پریروز ، دیروز ، امروز ، فردا و پس‌فردا . او می‌گوید : بحران‌های عصر حاضر، بشر را برای تشکیل یک امت واحده آماده می‌کند و آن‌هم موجب ورود بشر به عصر پس‌فردا شده و ظهور را به دنبال خواهد داشت.
فردید انقلاب اسلامی را آغاز نسخ ادوار تاریخی ، طرد ولایت شیطانی ، زمینه‌ساز ظهور ولایت علوی و مهدوی می‌داند و نظام سیاسی مبتنی بر ولایت فقیه را بسترساز این ظهور می‌کند.
2- تمام تلاش غرب به‌ویژه آمریکا و انگلیس با اخلال در حافظه تاریخی ملت ما بر این امر متمرکز شده که ملت نفهمد پریروز کجا بوده، دیروز بر او چه گذشته است امروز در کجای تاریخ ایستاده و فردا به کدامین وادی حیات تاریخی خود گام خواهد گذاشت و از همه مهمتر پس‌فردای تاریخ به کجا رهسپار می شود.
آثار قلمی زیادی تولید شده که نگذارد ملت به این ادراک برسد که 100 سال پیش در مشروطه چه گذشت و تاریخ دوران پهلوی چگونه بود؟ ریشه‌های انقلاب اسلامی با تکیه بر خودآگاهی ملی به رهبری مراجع به‌ویژه امام (ره) چگونه از پس حوادث پریروز و دیروز اینقدر محکم و پابرجا به اینجا رسیده است.امروز تمام تلاش غرب آن هم پس از ترقه‌بازی در بیابان‌های اطراف مرزهای ایران و خیابان‌های کشور این است که نگذارد مصلحان سیاسی که در اندازه عمل به رسالت انبیا و اولیای الهی در تاریخ ما ظاهر شده‌اند پیام الهی آنها به گوش جهانیان وحتی به گوش نسل کنونی و نسل فردای ایران برسد.
غرب می‌خواهد ایران دیروز را سیاه و تاریک و ایران فردا را بن‌بست و ناامیدکننده تصویر کند. این تصویر را بر امواجی از دروغ ، تحریف و جعل به جامعه ما حقنه کند. آنها امروز سرگرم یک جنگ جهانی رسانه‌ای برای تصویرسازی «دیو» از ایران اسلامی و «پری» ازغرب هستند.
غرب امروز می‌خواهد ایران را با گروگان گرفتن ذهن دیروز و فردای ایرانیان در پیچیده‌ترین عملیات جنگ روانی گرفتار کند. اما هرچه جلوتر می رود خود بیشتر گرفتار می‌شود.
3- غرب نیک می‌داند ملت ایران سوار قطاری شده که با «آگاهی»، «آزادی» و «هوشمندی» از سراب رؤیای اروپایی و آمریکایی عبور کرده است.این قطار با مسافرانش به سرعت به سوی یک رستاخیز روحی و معنوی و برپایی حکومت الهی در جهان پیش می‌رود.
سونامی دروغ ،تهمت، جعل و تحریف که ‌آمریکا علیه ایران راه انداخته است مأموریت دارد، گذشته ، حال و آینده ایران را بیرحمانه شخم بزند و بذر خشونت ، بیرحمی ، اغتشاش و آشوبگری بکارد. همه این تلاش‌ها برای این است قطار پیشرفت ملت ایران نتواند از گردنه‌های صعب‌العبور تاریخ معاصر به سلامت عبور کند.
4- تمرکز شعارها و فشارها در فتنه اخیر به سمت و سوی ولایت فقیه و مصداق آن ریشه در چنین رویکردی دارد.این راهبرد یک کپی‌برداری ناشیانه از راهبرد سیاسی عمال اموی و عباسی پس از رحلت پیامبر اعظم (ص)است. امویان و عباسیان لعن و نفرین و توهین به علی (ع) و خاندان وی را به صورت یک گفتمان سیاسی مسلط توأم با خشونت و کشتار بیرحمانه و کشتار حداکثری پیش می‌بردند، اما نتوانستند یاد پیامبر اعظم (ص)، علی (ع) و خاندان او را در تاریخ محو کنند.
انقلاب اسلامی از میان هیاهو و داد و فریاد گرد وخاک فضای غبارآلود قرن‌ها که چنین حقیقتی را می‌پوشاند سربرآورد و امروز چون خورشیدی فروزان همزمان در پنج قاره جهان نورافشانی می‌کند.
دشمن امروز درایران بر چهره مردی خاک می پاشد که چهره او چون خورشیدی در جهان می‌درخشد و روز به روز انوار نورانی تفکر رهایی‌بخش او به اذهان پاک روشنفکران ، متفکران ، نخبگان و آزادگان جهان بیشتر راه پیدا می‌کند.
5- غرب امروز همه ظرفیت خود را روی میز گذاشته است تا سرزمین ایران را تجزیه و تکه‌تکه کند تا جلوی جغرافیای نفوذ آن را بگیرد.
امروز غرب نیک می‌داند جغرافیای ایران اسلامی، ایران فرهنگی، ایران انقلابی، ایران نظامی و سیاسی محدود به جغرافیای طبیعی آن نیست. «ایران قوی»، آمریکا و اروپا را سخت عصبانی کرده است. آنها طاقت شنیدن پیشرفت‌های محیرالعقول علمی ایرانیان را ندارند. غرب امروز با وجود تکیه بر زرادخانه‌های هسته‌ای در برابر قدرت نظامی ایران زانو زده و کرکره حمله نظامی به ایران را پایین کشیده است.آنها خوب می‌دانند که تیری که امروز ما شلیک می‌کنیم ممکن است پس از گذشت سی و چند سال به هدف بخورد. این را در مرگ سلمان رشدی آن هم پس از گذشت هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران در قلب نیویورک تجربه کرده‌اند.
6- امروز در ایران یک دولت قوی و مقتدر با رهبری هوشیار و همیشه در صحنه با ملتی شجاع و بصیر و دست به ماشه مستقر است. امروز جایگاه ایران در منطقه و جهان استوارتر از همیشه است . فردا مطمئنا بهتر از امروز است و پس‌فردا قطعا در حال و هوای فضای ظهور بهتر از همیشه خواهد بود. قداره‌بندان غرب و خون‌آشامان غرب نمی‌توانند جلوی این سیر شتابان تاریخی را بگیرند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم اصفهان فرمودند : «رونق و پیشرفت جمهوری اسلامی، منطق دموکراسی لیبرال غربی‌ها را باطل کرده است. غرب از پیشرفت ایران، ناراحت و عصبانی است. غرب با منطق دموکراسی لیبرال، دنیا را غارت می‌کند.»
علت دشمنی آمریکا با ملت ایران که امروز دست به ترور و خشونت برده ، این است. ایران دیروز، امروز و فردا جلوی غارتگری آمریکا را در دنیا گرفته است. ملت ایران تا پایان نابودی امپریالیسم در جهان با منطق غارتگری آمریکا مقابله خواهد کرد.ملت ایران در دوقطبی پیشرفت – توقف در قطب پیشرفت ایستاده است.

لینک کوتاه:
https://www.rahetaraghi.ir/Fa/News/374182/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ترس و فرار گیلدخت در جنگل

بازی حسن معجونی و همسرش در فیلم «بهروز افخمی»

بگم خرابتم قول میدی تعمیرم کنی؟

سلبریتی‌هایی که زندان بوده‌اند و نمی‌دانستید!

گزارش محمدرضا احمدی در روز رقابتِ حساس جام‌جهانی

عدسی بخور که آهن داره

موسیقی ناکوک متن؛ ساحلی نا امن برای سریال ایرانی

نقش ارکسترهای دولتی در دوران خاموشی چراغ کنسرت‌ها چیست؟

نماهنگ احسان خواجه امیری به اسم «دارم میام پیشت»

موزیک ویدئوی «بیتاب» با خوانندگی علی منتظری

کاهش دمای هوا و بارش برف و باران در نوار شمالی کشور

تصاویری از بارش برف در تهران

یکی از متهمین شهادت سید روح‌الله عجمیان: تاکنون چنین خشونتی ندیده بودم!

حرکت موتورسوارها کنار هم حادثه آفرید

ماجرای شهادت یک بسیجی با پنجه بوکس و آجر

چرا ‌آثار ‌ناملموس ایران مشترکا با برخی کشورها ثبت جهانی شد؟

برخورد مرگبار قطار با یک دانش‌آموز در اندونزی

حکم ضاربان شهید عجمیان امروز صادر می شود

توضیحات علوم پزشکی تبریز درباره فوت دانش‌آموز دختر 15 ساله: او در پارک بی هوش شده بود

ردیابی گسترش ویروس ها با کمک برچسب زنی ژنتیکی پشه ها

فضانوردان چینی به زمین بازگشتند

بینی الکترونیکی سرطان پروستات را از بوی ادرار تشخیص می‌دهد

واکنش‌های منفی نسبت به حضور ربات‌های قاتل در پلیس آمریکا

معرفی کتاب "عطر عربی" به روایت وحید آقاپور آذر

بخشی از کتاب/ آدم هرجا باشه عادت میکنه

«خوبی‌های خوبان» رمانی تازه از علی موذنی منتشر شد

سنگ درون‌گرا، باد برون‌گرا

مهدی رضا زاده شاعر نوپرداز درگذشت

واژه سال آکسفورد انتخاب شد

آمریکای جو بایدن را جدی بگیرید ...

کارنامه دیکتاتورهای کوچک از وحشی‌گری خیابانی تا اعتصاب اجباری

مراقب جنازه برجام باشید!

با برگزاری بیست و نهمین همایش بیمه و توسعه،دستاوردها و خدمات فناورانه بیمه پارسیان معرفی شد

پیشگیری از لغزندگی معابر در غرب تهران/ تردد روان در 54 کیلومتر محور بزرگراهی منطقه 22

برگزاری اختتامیه نخستین دوره لیگ بازی‌های افراد دارای معلولیت پایتخت

شناسایی نقاط پرخطر ترافیکی در منطقه 13

آماده‌سازی دو بوستان و سه معبر در منطقه 15 برای تردد معلولان

دیدار مدیرکل بنیاد هرمزگان با خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر

نشست نماینده ولی فقیه در بنیاد با نخبگان شاهد و ایثارگر گیلان/امنیت کشور به زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت وابستگی دارد

سینمای ورشکسته و دستمزدهای نجومی بازیگران!

سریالی که همه چیزش عجیب است اما هیچ‌کس تعجب نمی‌کند!

چرا فکر کردی دیوانه شده؟

ناسا چگونه فضانوردان خود را انتخاب می‌کند؟

تصویر جمعی ما از معتاد کلیشه‌ای است

حمله متخلفین ساخت‌وساز غیرمجاز در حصارک به شهردار شب/ متخلفین بازداشت شدند

تجهیز مراکز درمانی شرکت شهر سالم به QR کد

آرامش امروز مشهد، مدیون شهدای جوان مدافع امنیت است

200 مخزن شن و نمک در معابر منطقه شش جانمایی شد

دیدار نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با خانواده شهدای امنیت

مستند «امین الضرب» راوی زندگی عجیب برجسته‌ترین بازرگان ایرانی