راه ترقی

آخرين مطالب

دولت به طور دائم عملکرد مدیران را ارزیابی می‌کند گفتگو

دولت به طور دائم عملکرد مدیران را ارزیابی می‌کند
  بزرگنمايي:

راه ترقی- علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری سه‌شنبه (23 آبان ماه) در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز کتابخوانی، کتاب و کتابدار به همه اهالی قلم، ناشران و کتابداران، گفت: دولت سیزدهم اهمیت ویژه‌ای برای صنعت چاپ و نشر و ترویج کتاب خوانی قائل است و اقدامات حمایتی مهمی را برای نویسندگان، ناشران و خوانندگان صورت داده است که حمایت از برگزاری رویدادهای ترویج کتاب و کتابخوانی شامل برنامه‌های پایتخت کتاب ایران، جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی، شبکه مروجان شهرها و روستاهای دوستدار کتاب از جمله این اقدامات است.

وی افزود: افزایش 40 درصدی اعضای اهل قلم عضو صندوق اعتباری هنر و راه اندازی سامانه بازار کتاب یا به عبارتی کتاب‌فروشی های سراسر کشور و راه اندازی تلویزیون اینترنتی کتاب، از جمله دیگر اقدامات دولت در حوزه کتاب و اهالی قلم است.

بهادری جهرمی اظهار داشت: تعداد کتب چاپ شده و فروش کتاب در دولت سیزدهم نسبت به دوره پیش از این رشد چشم‌گیری داشته است. میزان فروش کتاب در سال 1401 نسبت به 1400، 247 درصد افزایش داشته و آمار فروش تا آبان 1402 نسبت به کل سال 1401 حدود 58 درصد افزایش داشته است.

تولید خودرو در 7 ماهه امسال افزایش 22 درصدی داشته است

سخنگوی دولت در ادامه این نشست با اشاره به آمارهایی از بخش‌های مختلف کشور، بیان کرد: سه‌شنبه 16 آبان بیش از 274 هزار نفر به سینما رفتند که این حضور باعث شد رکورد پرمخاطب‌ترین روز سینما شکسته شود. همچنین جمعه 19 آبان با حضور 191 هزار نفر مخاطب و فروش 105 میلیارد ریالی رکورد پرفروش‌ترین روز سینمای ایران شکسته شد. در بخش ترانزیت کالا از کشورمان نیز در هفت ماهه نخست امسال مجموعاً 7 میلیون و 917 هزار و 13 تن کالا از کشور ترانزیت شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، 22 درصد افزایش داشته است. همین طور تولید 763 هزار دستگاه خودرو در 7 ماهه امسال منجر به رشد 22 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.

وی در بخش صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی، اذعان داشت: صورت‌های مالی هزار شرکت دولتی با دستور رئیس‌جمهور منتشر شد که منجر به نظارت 85 میلیونی می‌شود.

بهادری جهرمی با اشاره به مقصد بعدی سفر استانی رئیس جمهور، گفت: ان‌شاءالله اگر وضعیت آب و هوا تغییر غیر منتظره نداشته باشد، چهارمحال و بختیاری مقصد سفر بعدی استانی رئیس جمهور است.

متأسفانه در برخی موارد قانون‌گذاری ما با واقعیت‌های کشور هم‌خوانی ندارد

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در مورد توزیع شیر و کمبود معلم، اظهار داشت: توزیع شیر در چند استان آغاز شده اما هنوز فراگیر نشده و علت آن آمادگی شرکت‌های لبنی برای ارائه شیر دانش آموزی با کیفیت و کمیت مدنظر است. با شرکت‌هایی که با مجوز وزارت بهداشت از نظر تولید شیر در سطح کیفی الف هستند، قرارداد منعقد شده است که تعداد آنها هم محدود است. توزیع شیر در چند استان آغاز شده است. شرکت‌های تولید کننده محدودیت‌هایی دارند از جمله اینکه شیر باید به تعداد دانش‌آموزان دوره ابتدایی که قابل توجه است، تولید شود و پس از آن باید به مدت 10 تا 12 روز در انبار بماند و مورد تست قرار گیرد تا بعد از آن توزیع شود.

وی ادامه داد: در خصوص دلایل کمبود معلم به یک‌سری از دلایل در نشست خبری قبل اشاره کردم. امروز نکته دیگری خدمت شما عرض می‌کنم؛ متأسفانه در برخی موارد در قانون‌گذاری‌ها ما به واقعیت کشور توجه نمی‌کنیم. متأسفانه در خصوص رتبه‌بندی معلمان علی‌رغم موافقت همه ما بر این طرح، احکامی ازجمله در خصوص مدت زمان‌های این طرح در نظر گرفته شد که با واقعیت‌های حوزه آموزش و پرورش هم‌خوانی نداشت. علاوه بر آن اصرارهای نابه‌جا و دخالت در اجراییات طرح رتبه‌بندی از سوی کمیسیون آموزش مجلس کام معلمان را تلخ کرد و باعث بروز مشکلاتی شد. نکته دیگر هم این بود که قانون‌گذار اجازه نداد که دولت حدود 80 هزار معلم که پس از رتبه‌بندی خود را بازنشسته کردند، برای مدت محدود در مسند معلمی نگه دارد تا دفعتا بحران کمبود معلم رخ ندهد.

سخنگوی دولت در ادامه در خصوص افتتاح فرودگاه سقز، گفت: این پروژه هم مثل برخی پروژه‌های نیمه تمام دیگر از سال 1384 آغاز شده و تیر ماه سال 1400 و در واپسین روزهای دولت دوازدهم به صورت ناقص افتتاح شد. از آن زمان تاکنون حتی یک پرواز هم در آن انجام شده بود و به دلیل اینکه به صورت ناقص افتتاح شد، امکان هیچ کارایی نداشت. در دو سال اخیر با روی کار آمدن دولت سیزدهم، این پروژه در کمتر از دو سال با تزریق اعتبار لازم تکمیل شد. علاوه بر ساخت و تکمیل برج مراقبت و تجهیز آن، ساخت دیوار حفاظتی ساختمان ترمینال و ساختمان پلیس و دیگر پروژه‌های زیرساختی و تجهیز تأسیسات در دستور کار قرار گرفت و به تکمیل و بهره برداری عملیاتی رسید. امروز پس از سال‌ها انتظار، سقزی‌ها به آرزوی خود رسیدند و فرودگاه این شهر افتتاح و الان به‌صورت هفتگی دو پرواز در این فرودگاه انجام می‌شود. مردم بهترین قضاوت کننده هستند.

بیش از 3 هزار توضیح از سوی دستگاه‌های دولتی در رسانه‌ها منتشر شده است

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی در مورد پاسخگویی مسئولان دولتی، تصریح کرد: پاسخگو بودن مدیران در قبال افکار عمومی یکی از اصول خدشه‌ناپذیر دولت و شرط ریاست جمهور با اعضای هیأت دولت از ابتدای شروع به کار او بوده است. یکی از اهداف مهم سفرهای استانی و حضور یافتن مسئولان دولت در اجتماعات مردمی و دانشگاه‌ها تحقق همین امر بوده است. ضمن اینکه دولت ارزیابی دائمی از عملکرد مدیران دارد و نحوه عمل ایشان به تکالیف و وظایف خویش را دائماً مورد رصد قرار می‌دهد. نشست‌های خبری رئیس جمهور در پایان هر سفر داخلی و خارجی و ارائه گزارش به مردم و پاسخ به اصحاب رسانه نشان دهنده رویکرد دولت است. حضور مسئولان و مقامات اجرایی در دانشگاه‌ها از جمله مصادیق این روحیه است.

وی ادامه داد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از سه هزار پاسخ یا توضیح از سوی دستگاه‌ها در رسانه‌ها و مطبوعات منتشر شده است که نشان دهنده توجه و اهمیت ویژه دولت به مسئله پاسخگویی و رفع گره‌های ذهنی مردم و افکار عمومی است.

اقدامات دولت برای تحقق سیاست‌های کلی توسعه دریامحور

سخنگوی دولت در خصوص اقدامات دولت برای تحقق سیاست‌های کلی توسعه دریا محور، اظهار داشت: از همان زمان ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریا مکاتبات لازم از سوی دفتر هیأت دولت با دستگاه‌ها برای تدوین لوایح از سوی دفتر دولت صورت گرفت. همچنین کارگروهی ذیل نظر معاون اول رئیس جمهور برای تهیه نقشه راه این سیاست‌ها تشکیل شده است.

بهادری جهرمی در خصوص سفر هیأت افغانستانی به ایران، گفت: ایران و افغانستان اشتراکات فوق‌العاده زیادی دارند. هدف از سفر هیئت اقتصادی افغانستان به ایران رایزنی در خصوص رفع موانع و گسترش روابط تجاری بین دو کشور در زمینه‌های مواد معدنی، خدمات فنی مهندسی، صادرات و واردات کالا، استفاده از ظرفیت‌های ترانزیتی دو کشور و هدف گذاری ده میلیارد دلاری برای این منظور بوده است. در این سفر رایزنی‌های خوبی در جهت تکمیل کریدورهای منطقه‌ای و احیای جاده ابریشم و اتصال ریلی و جاده‌ای به آسیای میانه و چین از طریق افغانستان صورت گرفت. همچنین برای تسهیل و افزایش صادرات و واردات افغانستان از طریق بندر چابهار توافقات خوب انجام و برای 24 ساعته شدن گمرکات دو کشور رایزنی شد.

وی با بیان آنکه توسعه روابط اقتصادی قطعاً به پایدارتر شدن ثبات و امنیت منطقه کمک می‌کند، افزود: کمیته‌های مشترکی برای رسیدگی به مشکلات مهاجران و جلوگیری از قاچاق مواد مخدر ایجاد شد.

لینک کوتاه:
https://www.rahetaraghi.ir/Fa/News/784182/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مترو پرند افتتاح شد

سرفاصله حرکت قطارها در ایستگاه مترو پرند/ مطالعات برای احداث متروی غرب استان تهران و پردیس در دست انجام است

سرفاصله حرکت قطارها در ایستگاه پرند/ طول خطوط متروی تهران در دو سال گذشته 46 کیلومتر افزایش یافت

مادر شهیدان والامقام «زندیه» به لقاءالله پیوست

همایش پیروان ولایت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان برگزار شد

برگزاری یادواره شهدای عملیات بستان در شهر بادوله شهرستان دشتی با حضور نماینده ولی فقیه در استان

ورزشکاران و جانبازان نخاعی استان گلستان تقدیر شدند

پیکر مطهر هشت شهید تازه تفحص مدافع حرم در مشهد تشییع شد

ظرفیت مادران و همسران شهدا در امر عفاف و حجاب جاذبه ایجاد می‌کند

طرح من شهردارم 2 در منطقه یک آغاز شد

منطقه 11 موفق به کسب مقام برتر در طرح‌های مسجدمحوری بانوان شد

آغاز پذیرش مسافر در ایستگاه مترو پرند از فردا

تکمیل مترو پرند در مدت کوتاه حاصل کار و تفکر جهادی است

پرونده طولانی‌ترین خط مترو کشور بسته شد/ احتمال واگذاری پروژه مترو ورامین به شهرداری تهران

بسیج، بازوی قوی نظام در روزهای سخت است

بنیاد نقش نظارتی در اجرای قوانین حوزه ایثارگران دارد

وزیر کشور: نمی‌توانیم در اختیارات هیات‌های نظارت دخالت کنیم

انتظار 18 ساله مردم به سر آمد

صادق‌الوعد بودن دولت برای مردم نشاط ایجاد می‌کند

4 هزار و 380 واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند به بهره‌برداری رسید

مدیر تیم‌های ملی کاراته معرفی شد

آیا می‌توان از سیاهچاله به عنوان منبع انرژی اتمی استفاده کرد؟

از عوامل اجرایی ساخت ایستگاه متروی پرند تقدیر شد

مجلس یازدهم و تلاش‌ برای ارتقاء جایگاه ایثارگران

پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت پدر شهیدان والامقام «فرهاد»

برق مانند مایع در فلزات عجیب جریان می‌یابد

پرواز 9 شرکت هواپیمایی از پایانه جدید فرودگاهی کیش

تهیه و تدوین خط مشی عمومی حوزه اجتماعی و فرهنگی کیش

آشنایی با یک دنیای باشکوه

اصلاح ساختار مدیریتی؛ مهمترین گام برای رفع ناترازی صندوق‌ها/مصوبه‌ای با ابهامات زیاد

«ناترازی» گاز و بنزین نتیجه سرمایه‌گذاری نکردن دولت‌های گذشته است

باقری: ایران شریک قابل اتکای آفریقا در برقراری امنیت پایدار است

مترو پرند با همت شهرداری تهران، قرارگاه خاتم و استانداری تهران احداث شد

ادای احترام فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به مقام شامخ شهدای همدان

متروی تهران پس از 18 سال به پرند رسید/ زاکانی: شهرداری برای تکمیل پروژه 800 میلیارد تومان هزینه کرد

از همه مسئولان می‌خواهم برای امیدواری مردم و تکمیل پروژه‌های ناتمام تلاش کنند/ تقدیر از شهرداری تهران برای توسعه مترو

مترو پرند برای یک هفته رایگان شد

چرا بازار خودرو در پاییز امسال آرام است؟

رفع ایرادات شورای نگهبان به قانون عفاف و حجاب، شاید سال آینده/ لایحه بودجه در اولویت است

حضور روحانی در انتخابات خبرگان بازی برد-برد است؛ چه صلاحیتش تایید شود چه نشود

رکورد تازه برای وزن نوزاد متولدشده در مشهد؛ گفت وگو با پزشکی که نوزاد 7کیلویی را به دنیا آورد

عصبانیت شدید حسین شریعتمداری از عدم تصویب نهایی قانون عفاف و حجاب /زنان و دختران به حال خود رها شده اند

استقبال 27 میلیون نفر از طرح کالابرگ الکترونیکی/ پنجره واحد حمایتی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد/ افزایش سن بازنشستگی در راستای پایداری صندوق‌هاست

پدر شهیدان والامقام «فرهاد» آسمانی شد

اولین سمپوزیوم بین‌المللی PTSD مزمن در جانبازان برگزار شد

انعقاد 22 قرارداد فناورانه به ارزش 800 میلیارد تومان در هلدینگ صنایع عمومی شستا

مدیریّت شهری شهروندان اوتیسمی را خانواده خود می‌داند

جلسه حل مشکلات جامعه شاهد و ایثارگر با حضور استاندار و مدیرکل بنیاد بوشهر

ذره‌بین| آغاز به کار پروژه احداث خانه کشتی شهدای شمیران نو در منطقه 4

اجرای عملیات لوله‌گذاری آبرسانی فضای سبز در برخی بوستان‌های منطقه 5