راه ترقی

آخرين مطالب

وزارت رفاه

رتبه برتر صندوق بیمه کشاورزان و روستائیان البرز در جذب بیمه شده در کشور

راه ترقی - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایراستان البرز در نشست با مدیرکل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری البرز گفت: در سه سال اخیر استان البرز رشد چشمگیری در جذب بیمه شده جدید داشته و توانسته جزء سه استان برتر در کشور باشد.

رتبه‌های برتر کنکور کارشناسی ۱۴۰۰ عضو خانواده صندوق، تحت حمایت مالی قرار می‌گیرند

راه ترقی - مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: در راستای تاکید مقام معظم رهبری در خصوص حمایت مجموعه حکمرانی کشور از نخبگان علمی، رتبه‌های برتر کنکور کارشناسی ۱۴۰۰ عضو خانواده صندوق، تحت حمایت مالی قرار می‌گیرند.

کسب رتبه برتر پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی توسط استان قم

راه ترقی - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: با عنایت به جذب صد درصدی و میزان اشتغال بالای ایجادی از محل پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در سال ۱۳۹۹ استان قم حائز رتبه برتر کشور شد.

مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار در چابهار ایجاد می شود

راه ترقی - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با اجرای طرح توسعه سواحل مکران و استقرار صنایع مختلف در منطقه و بر اساس پیگیری های صورت گرفته، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار در چابهار ایجاد می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: حوزه روابط کار استان ها نیازمند پشتیبانی ویژه از سوی وزارت کار است

راه ترقی - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در گفت وگوی ویدئو کنفرانسی با رعیتی فرد معاون روابط کار، به مشکلات پیش روی حوزه های روابط کار در استان ها اشاره کرد و گفت: تحقق اهداف و برنامه‌های این حوزه نیازمند پشتیبانی و حمایت ویژه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی از استان هاست.

ایجاد ۴۶۰ فرصت شغلی با پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید یزد

راه ترقی - مدیرصندوق کارآفرینی استان یزد گفت: صندوق کارآفرینی امید استان پس از بررسی و پالایش طرح های ارجاعی، ۵۸۳ طرح روستایی را با اعتباری بالغ بر۶۹۰ میلیارد ریال از منابع مشترک با صندوق توسعه ملی مورد حمایت قرار داده که منتج به ایجاد اشتغال ۴۶۰ نفر به صورت مستقیم شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: صدا و سیما بهترین بستر برای آموزش و ترویج فرهنگ تعاون است

راه ترقی - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان ظرفیت این سازمان را در کمک به تقویت تعاونی موثر عنوان کرد.

توسعه آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در کردستان بررسی شد

راه ترقی - دومین نشست تخصصی اعضای شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کردستان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سنندج با دستور کار «توسعه آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای» برگزار شد.

رشد۶۰۰ درصدی صدور مجوز تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد / ابلاغ طرح صدور سه روزه مجوز ایجاد مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین‌کارگاهی

راه ترقی - برنامه‌ ها و فعالیت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دوره اول سه ماهه فعالیت دولت سیزدهم تشریح شد.

صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان کشت گیاهان دارویی در سیستان و بلوچستان تسهیلات می دهد

راه ترقی - مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: برای حمایت از توسعه و کشت گیاهان دارویی در این استان، تسهیلات قرض الحسنه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

معاون سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در البرز : تحقق سیاست‌های فنی حرفه ای با همکاری بخش دولتی و خصوصی میسر است

راه ترقی - معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در بازدید خود از کارگاه‌های آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای البرز گفت: بخش خصوصی را نباید به عنوان رقیب تلقی کرد و تحقق سیاست‌های سازمان با همکاری دو بخش دولتی و خصوصی میسر خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: اشتغال و ازدواج مهمترین دغدغه دولت در حوزه جوانان است

راه ترقی - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در جلسه کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان استان، " اشتغال و ازدواج" جوانان را مهمترین دغدغه دولت برشمرد و گفت: رویکرد برنامه ریزی های دولت سیزدهم بر این مبنا قرار گرفته است.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: رفع موانع و مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی با سه جانبه گرایی،همفکری و تعامل درست امکانپذیر است

راه ترقی - مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در جلسه " شورای عالی و هیات اندیشه ورز سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان گفت: رفع موانع و مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی با سه جانبه گرایی،همفکری و تعامل و حرکت در مسیر درست امکانپذیر است.

امسال ۱۰ میلیارد ریال سرمایه تعاونی در گلستان جذب شد

راه ترقی - مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال سرمایه جدید با ثبت ۵۱ شرکت تعاونی زیر پوشش این اداره کل در استان جذب شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: توجه به توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری باعث تحقق شعار سال می شود

راه ترقی - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: با توجه به اهمیت اشتغال در مناطق روستایی و عشایری و ایجاد کمیته فنی در حمایت از ایجاد اشتغال پایدار با حضور مدیران مربوطه استان در جلسه کار گروه اشتغال در سالن کرامت استانداری بحث و بررسی شد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال البرز تاکید کرد: پایدار شدن فعالیت مشاغل خانگی با استفاده از ظرفیت تعاونی های البرز

راه ترقی - مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز گفت : فعالیت جمعی و تشکل‌های متمرکز به صورت تعاونی در استان می‌توانند به پایدار شدن فعالیت مشاغل خرد و خانگی کمک کند.

دولت جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری با کشورهای منطقه در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی در حوزه تعاون است

راه ترقی - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آذر ماه ۱۴۰۰ برابر با دسامبر ۲۰۲۱ در سخنرانی خود در کنگره جهانی تعاون گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران از به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در حوزه تعاونی ها استقبال می نماید و آمادگی دارد در زمینه ارائه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی به فعالان حوزه تعاون با کشورهای منطقه همکاری کند.

معاون روابط کار: شفافیت و دولت الکترونیک راه مبارزه با فساد است

راه ترقی - معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : یکی از راه‌های مبارزه با فساد، ایجاد شفافیت و استقرار دولت الکترونیک است که این موضوع به خوبی در حوزه بیمه بیکاری اجرایی شده است.

عملکرد سه ماهه مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری تشریح شد: راه اندازی فاز اول سامانه «داشبوردهای مدیریتی »/ راه اندازی فاز سوم «سامانه جامع هوشمند تعاون» برای تسریع صدور مجوز تشکیل تعاونی

راه ترقی - عملکرد و اقدامات مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سه ماهه گذشته تشریح شد.

۲۰هزار نفر گلستانی بیمه بیکاری کرونایی دریافت کردند

راه ترقی - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: از اواخر سال ۹۸ تا اوایل سال جاری دست کم ۲۰ هزار نفر در این استان به خاطر از دست دادن شغل در شرایط کرونایی، بیمه بیکاری دریافت کردند

کمک ۱۸ میلیارد تومانی خیرین زنجانی به بهزیستی

راه ترقی - مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به کمک خیرین زنجانی به بهزیستی استان زنجان، گفت: خیرین زنجانی ۱۸ میلیارد تومان به بهزیستی استان کمک کرده اند.

نرخ بیکاری آذربایجان شرقی به ۷.۹درصد رسیده است

راه ترقی - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: نرخ بیکاری استان در سال ۱۳۹۹ برابر با هشت درصد بوده که در تابستان ۱۴۰۰ با ۰٫۱ درصد کاهش به ۷.۹درصد رسیده است.

سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران: ارتقای آموزش های مهارتی در اجرای طرح زیست بوم اشتغال نقش مهمی دارد

راه ترقی - سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: سازمان فنی و حرفه ای با ارتقای آموزش مهارتی می تواند در اجرای این طرح نقش مهمی داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز: ایجاد اشتغال پایدار در البرز با ارایه یک میلیارد ریال تسهیلات بانکی به هر معلول

راه ترقی - مدیرکل بهزیستی استان البرز از شناسایی هزار و ۴۴۵ معلول در روستاهای این استان در اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه خبر داد و گفت: ایجاد اشتغال پایدار با ارایه یک میلیارد ریال تسهیلات بانکی به هر معلول از جمله خدمات ارایه شده در البرز است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: ارتباط گرفتن با مردم یکی از وظایف مهم روابط عمومی است

راه ترقی - هفتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با دستور کار تشکیل شبکه ارتباط رسانه ای برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: انجام کارهای سخت همیشه در توان کارآفرینان خوش فکر و مردان بزرگ و با همت است

راه ترقی - مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در ادامه بازدیدهای دوره ای خود از شرکت ها و واحدهای تولیدی استان از شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان بازدید و از حمایت ها و اقدامات پارسیان مهر مدیر عامل این شرکت در حوزه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی قدردانی کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: مانعی برای تحقق سیاست‌های اشتغال در استان وجود ندارد

راه ترقی - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: با توجه به ظرفیت های استان گیلان باید با جدیت و تلاش مضاعف، سیاست های اشتغال دولت سیزدهم را محقق کنیم.

صدور مجوز مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی حداکثر ۳ روزه شد

راه ترقی - رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از «طرح صدور حداکثر سه روزه مجوز ایجاد مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین‌کارگاهی» را در راستای ساده سازی ورود شرکای مهارتی به فرایند آموزش های عملی و کاربردی خبر داد .

پاسخگویی ۸۲ درصدی به درخواست های مردمی/ پیگیری راه اندازی سامانه سوت زنی/ تهیه دستورالعمل حمایت و تشویق گزارشگران فساد

راه ترقی - عملکرد و اقدامات دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در دولت سیزدهم تشریح شد.

قانون حمایت از معلولین باید به سرعت و به طور جامع و کامل اجرایی شود/ معلولیت نمی‌تواند جلوی رشد و تعالی انسان را بگیرد

راه ترقی - رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت رسیدگی و رفع مشکلات معلولین اظهار داشت: قانون حمایت از معلولین باید به سرعت و به طور جامع و کامل اجرایی شود.

کمیته ویژه اشتغال معلولان تشکیل می‌شود

راه ترقی - سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از تشکیل کمیته ویژه اشتغال معلولان زیرنظر مستقیم این معاونت با محوریت مهارت یابی، شناسایی و کاریابی خبر داد .

ساير مطالب

بررسی One UI 4 ؛ با جدیدترین تغییرات رابط کاربری سامسونگ آشنا شوید

تبلت های جدید سامسونگ در دیجی کالا

لنوو مانیتور فوق‌عریض 90 هرتزی E29w-20 را با قیمت 235 دلار در چین رونمایی کرد

چرا سمورهای دریایی در آب‌های سرد گرم می‌مانند؟

گوشی گلکسی اس 22 الترا احتمالا 19 بهمن معرفی خواهد شد

اسنپدراگون 8 نسل یک در چه گوشی‌هایی به‌کار می‌رود

حمله گودال آب چیست و چرا باید نگران آن باشیم

eBay به اشتباه حساب برخی کاربران را مسدود کرد

نرخ رسمی 20 ارز کاهش یافت

430گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین‌الملل اینترنت از دسترس خارج شده است

اتصال همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت تا پایان سال آینده

خاندوزی: نظارت مالی اولویت وزارت اقتصاد است

رشد 105 درصدی صادرات محصولات معدنی

نرخ رسمی یورو و 18 ارز کاهش یافت

تصاویر ماکروی خیره‌کننده از دنیای منحصربه‌فرد حوضچه‌های فصلی

با حکم وزیر ارتباطات: رئیس سازمان فضایی کشور معرفی شد

سایبرتراک در مدل چهار موتوره به دست مشتریان می‌رسد

تنظیم مرورگر پیش‌فرض در ویندوز 11 سرانجام ساده‌تر می‌شود

گوشی ردمی 10 مدل 2022 گواهی FCC را دریافت کرد؛ دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی و نمایشگر 90 هرتزی

تذکر رئیس مجلس به بانک مرکزی و وزارت اقتصاد درباره الزام ای نماد

کشف روشی جدید برای دزدی خودرو با استفاده از AirTag اپل توسط سارقان کانادایی

احتمال انتشار جهانی سیستم‌عامل هارمونی در سال 2022‍

چرا پروژه‌ها شکست می‌خورند؟ روش صحیح مدیریت پروژه با میزیتو

سری 12 شیائومی دوربین زیر نمایشگر نخواهد داشت

جان‌بخشی به تصاویر به کمک گوشی هوشمند

رندرهای رسمی ساعت هوشمند پیکسل واچ گوگل فاش شد

انویدیا از دولت بایدن می‌خواهد قیمت پردازنده‌های گرافیکی را کاهش دهد

رم به بخش محصولات زومیت افزوده شد

قوه قضاییه نشت اطلاعات از سامانه‌های خود را تکذیب کرد

دکمه بررسی به‌روزرسانی‌ به اپلیکیشن گوگل پلی اضافه می‌شود

به پیش‌بینی مدیرعامل کوالکام، بحران جهانی کمبود تراشه سال آینده کاهش پیدا می‌کند

سیگنال‌های عجیب زهره می‌توانند نشانه‌ای از آتشفشان‌های این سیاره باشند

آموزش‌های رایگان ارز دیجیتال در پاورآپ ترید

حقوق‌های پنهان یک وزارتخانه!

معافیت عراق از تحریم‌های آمریکا برای واردات گاز و برق از ایران

نرخ رسمی 13 ارز کاهش یافت

وزارت ارتباطات نسخه جدیدی از طرح صیانت پیشنهاد داد (به‌روزرسانی)

رشد 5.3 درصدی فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در سال 2021

اقدام اخیر مایکروسافت، کاربران اج را عصبانی کرده است

چهارمین نسخه‌ی آزمایشی iOS 15.2 برای توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کنندگان بتا منتشر شد

گلکسی S21 FE احتمالا امسال با قیمت 699 دلار معرفی خواهد شد

گوشی هوشمند Xiaomi 11 Lite 5G NE به‌روزرسانی جدیدی دریافت می‌کند

افشای تصویر پنل پشتی Xiaomi 12 از طراحی دوربین آن پرده برداشت

گوشی هوشمند جدید موتورولا با دوربین زیر نمایشگر در راه است

جشنواره وب و موبایل 1 دی تا 21 اسفند برگزار می‌شود

خرید گیمبال از سایت دیدنگار

طراحی گلکسی S21 FE توسط قاب‌های آن به نمایش گذاشته شد

TSMC تولید تراشه M3 اپل را با فناوری 3 نانومتری آغاز کرده است

زوم‌اپ: همراه بانک مهر ایران؛ افتتاح حساب غیرحضوری و مدیریت هوشمند امور مالی

فروش سری Reno7 تنها در عرض 15 دقیقه از مرز 15 میلیون دلار گذشت

نسخه‌ی بتای One UI 4 برای گلکسی نوت 10 و گلکسی اس 10 منتشر شد

ساترا: استارتاپ‌های کاربر محور مانند دیوار نیازمند تنظیم‌گر تخصصی هستند

نوآفرین صندوق پژوهش و فناوری کشور در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات

گوشی ردمی K50 فوریه 2022 در چهار مدل معرفی خواهد شد

تصویر زنده موتو اج X30 موتورولا با جزئیات رسمی صفحه‌نمایش منتشر شد

جیمی ولز اولین مقاله ویکی‌پدیای خود را در قالب NFT می‌فروشد

قابلیت پوشه قفل‌شده گوگل فوتوز برای گوشی‌های غیرپیکسلی عرضه می‌شود

چگونه در آیفون و آیپد، آپلود تصاویر در آی‌کلاد را غیرفعال کنیم؟

فهرست AnTuTu برای بهترین گوشی‌های پرچم‌دار نوامبر منتشر شد

ردمی مانیتور 27 اینچی پرو را با وضوح 2K رونمایی کرد

رویداد ارائه معکوس دیوار و جوانه در حوزه HR-Tech در دانشگاه شریف برگزار می‌شود

گواهی TENAA از اطلاعات گوشی هوشمند جدید اوپو برده برداشت

اینتل در حال گسترش روابط با TSMC برای ساخت تراشه‌های 3 نانومتری و جلوگیری از تنش‌های احتمالی با اپل است

پروژه استارلاین گوگل؛ امکان تماس‌ ویدئویی سه‌بعدی در یک قدمی ما

«چهره با اشک شوق» باردیگر پرکاربردترین ایموجی سال شد

وای فای 7 چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر سرعت صوت به‌اندازه‌ سرعت نور بود، چه اتفاقی رخ می‌داد؟

چگونه پیام‌های متنی مهم را در اندروید ستاره‌دار کنیم؟

نوترون، موشک بعدی راکت لب، پرتابگری چندبارمصرف برای رقابت با فالکون 9 است

اسپارتاکوس؛ پاسخ سونی به Xbox Game Pass مایکروسافت

صحنه‌های پیچیده مینیاتوری در تصاویر جذاب گرفته‌شده با آیفون

بی ام و خودرو مفهومی هیبریدی جدید XM خود را به نمایش گذاشت

خاندوزی: بخشودگی و تسهیل تسویه بدهی بخش تولید تا اسفند1400 تمدید شد

هدایت منابع به سوی فعالیت‌های تولیدی، رشد اقتصادی را به دنبال دارد

تشکیل کمیته‌ مشترک وزارت راه و شهرداری برای نوسازی بافت‌های فرسوده

کدام کالاها معاف از مالیات می شوند؟

شتاب در اجرای مسیرهای راه‌اندازی اولیه پالایشگاه فاز 14 پارس جنوبی

تاثیر اخبار کاذب و منفی از مذاکرات بر قیمت‌های هیجانی نرخ ارز

توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی

نرخ رسمی 33 ارز کاهش یافت

شیائومی 12، 12 ایکس و 12 پرو احتمالا در تاریخ 7 دی رونمایی می‌شوند

مغز ماشین پیش‌بینی انرژی‌-کارآمد است

پوکو X3 پرو، پرفروش‌ترین گوشی بلک فرایدی در اروپا شد

موتو اج X30 موتورولا اولین گوشی مجهز به اسنپدراگون 8 نسل یک با امتیاز بالای یک میلیون در آنتوتو

به‌روزرسانی اندروید 12؛ احتمال ایجاد مشکل اتصالات در برخی گوشی‌ها

هفت راهکار برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی‌های اندروید

آموزش اضافه کردن جدول به ایمیل در جیمیل

موفقیت دانشمندان در ساخت اولین ربات‌های زنده خودتکثیرشونده جهان

ساعت هوشمند گوگل پیکسل احتمالا سال 2022 معرفی خواهد شد

بزرگ‌ترین عقاب روی زمین، مانند کرکس غذا می‌خورد

مایکروسافت برخی ویژگی‌های درخواستی کاربران را به منوی استارت ویندوز 11 اضافه خواهد کرد

رندرهای گلکسی A73 5G سامسونگ و مشخصات احتمالی این گوشی فاش شد؛ دوربین 108 مگاپیکسلی و شارژ سریع 33 وات

شکل‌گیری اتحادی بزرگ در دنیای کوانتومی؛ هانی‌ول و کوانتوم کمبریج به‌صورت نهایی ادغام شدند

وزیر نفت از تبدیل وضعیت ایثارگری پیمانکاری در آینده نزدیک خبر داد

مشخصات فنی و تصاویر پردازنده‌های نسل 12 اینتل در فروشگاه‌های اینترنتی

حل معمای ناپدید شدن تمدن پیشرفته چینی در 4000 سال پیش

BMW خود را با پیکسل 6، پیکسل 6 پرو یا گلکسی S21 باز کنید

نتایج تست پردازنده Intel Core i3-12100؛ سریع‌تر از Ryzen 3 3300X

خطر ابتلا به بیماری قلبی براثر مصرف چربی‌های اشباع به نوع غذا بستگی دارد

کوچک‌ترین جانداران اقیانوس‌ها بلند‌ترین کوه‌های زمین را شکل داده‌اند