راه ترقی

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

راه ترقی - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

راه ترقی - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

راه ترقی - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

راه ترقی - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

راه ترقی - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

راه ترقی - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

راه ترقی - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

راه ترقی - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

راه ترقی - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

راه ترقی - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

راه ترقی - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

راه ترقی - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

راه ترقی - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

ششمین نشست مرکز منطقه‌ای رامسر با حضور معاون سازمان محیط زیست برگزار شد

راه ترقی - ششمین نشست مرکز منطقه ای رامسر درتاریخ ۱۲ آذرماه ۹۹ برابر با دوم دسامبر ۲۰۲۰ در سالن جلسات سازمان حفاظت محیط زیست با حضور احمد رضا لاهیجان زاده معاون سازمان حفاظت محیط زیست به صورت وبینار برگزار شد .

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

راه ترقی - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

راه ترقی - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

راه ترقی - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

راه ترقی - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

راه ترقی - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

راه ترقی - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

ساير مطالب

ناظم‌الشریعه: از خیلی حرف‌ها نمی‌گذرم؛ فوتسال المپیکی می‌شود

قاضی زاده هاشمی: مسئولان سابق ورزش با افکار عمومی بازی کردند/فساد در فوتبال ٥٣ متهم دارد

سیدبندی جدید لیگ قهرمانان آسیا 2022 بدون استقلال و پرسپولیس

ترکیب تیم ملی ووشو زنان مشخص شد

محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای شد

پارادوکس در فدراسیون فوتبال!

رسمی؛ پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند

سجادی: محبوبیت و مقبولیت تختی ادوار مختلف را درنوردیده است

شرایط ثبت نام در انتخابات فدراسیون تیراندازی با کمان اعلام شد

معرفی رفتار اخلاقی ورزش ایران در سال 1400

پایان دوران پولادگر؛ ساعی‌ رییس فدراسیون تکواندو شد

قایقرانان ایرانی در المپیک پاریس می‌توانند مدال بگیرند

رییس فدراسیون ورزش همگانی: با کمپین‌های ملی کم‌تحرکی کاهش می‌یابد

خداحافظی علی مرادی با ریاست فدراسیون وزنه‌برداری

ایران میزبان سه رویداد بین‌المللی کوراش در سال 2022

سرگیجه در فوتسال زنان؛ سرمربی بدون حکم اردو تشکیل می‌دهد

باید تابوی کسب مدال در اهداف پروازی شکسته شود

بخشنامه جدید وزیر ورزش/ تعیین تکلیف مدیران باشگاه‌ها برای انتخابات فدراسیون‌ها

مسابقات زورخانه‌ای قهرمانی کشور بهمن ماه برگزار می‌شود

صعود زمستانی تیم ایرانی به قله آراگاتس

کاظمی پور: فعالیت رشته های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی؛ پس از تصویب، ابلاغ و اجرا می شود

نفرات حاضر در پنجمین اردوی تیم ملی هندبال مشخص شدند

26 بازیکن به آخرین اردوی تیم ملی فوتبال زنان دعوت شدند

رییس یوفا: جام جهانی هر دو سال یک بار ایده بدی است

ایران با هشت رشته در المپیک 2022 ناشنوایان حضور می‌یابد

رییس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی: برای مبارزه با دوپینگ تعارف نداریم

احکام قضایی بعد از ابلاغ لازم الاجرا هستند

سرمربی کشتی آلیش زنان: تصور نمی‌کردیم در سه وزن به طلا برسیم

سجادی: جای حاج قاسم سلیمانی کنار دولت مردمی خالی است

چاه خشک فدراسیون فوتبال و چشم مدیران به جیب دولت

پارالمپیک توکیو؛ نوری در دل روزهای تاریک کرونا

عابدینی: ثمره لیگ شمشیربازی به تیم ملی بازمی‌گردد

زمان قرعه کشی جام جهانی مشخص شد

سرپرست تیم ملی: قدرت کشتی آلیش زنان ایران را ثابت کرده و قهرمان شدیم

پاکدامن: باید در جام جهانی گرجستان عملکرد خوبی را به نمایش بگذاریم

تهران میزبان رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی

تاکنون اعزام 26 رشته ایران به بازی‌های آسیایی 2022 قطعی شد

صالحی‌امیری: با هیچ فدراسیونی رابطه ناعادلانه در تخصیص بودجه نداشتیم

مجوز برگزاری سوپر لیگ کاراته از سوی ستاد کرونا صادر نشد

3 کاندیدای فدراسیون شنا تایید صلاحیت شدند

تحویل لیست اولیه ورزشکاران برای بازی های آسیایی 2022 توسط فدراسیون ها

عزیزی خادم: سریع‌ترین و ارزان‌ترین صعود تاریخ در حال رقم خوردن است

معاون زنان رییس جمهوری در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان حضور یافت

آغاز اردوهای تیم ملی هندبال از چهارشنبه/ حال بازیکنان رو به بهبود است

«کیانی»‌ سرپرست فدراسیون تکواندو شد

سعیدی: ستاد انتخابات کمیته المپیک راه اندازی می‌شود

پرداخت 10 درصد باقی مانده بودجه فدراسیون‌ها

رییس فدراسیون: چالش زمین تنیس یک بار برای همیشه حل شود

اعتراض به ترکیب مجمع فوق‌العاده فدراسیون بدنسازی/ چینش خاص!

تلاش برای اخذ مجوز حرفه‌ای سه باشگاه حاضر در آسیا

گره‌کور انتخابات 10 فدراسیون‌ ورزشی/ پشت پرده چه می‌گذرد؟

چرا بنا در این 2 سال قهر نکرد/چرخه انتخابی در کشتی فرنگی فرمالیته است

خورشیدی: دختران وزنه‌بردار شانس کسب سهمیه المپیک را دارند

شهدای ورزشکار ارامنه؛ یاران انقلاب اسلامی

پس از حواشی ایجاد شده؛ دبیرمجمع فدراسیون بوکس تغییر کرد

پایان ریاست پولادگر بر فدراسیون تکواندو/ سرپرست جدید امروز مشخص می‌شود؟

فهرست کامل مواد، داروها و روش‌های دوپینگ در سال 2022

مجمع فوق‌العاده بدنسازی فردا برگزار می‌شود

فدراسیون گلخانه‌ای عمل می‌کند/ داورزنی مربی بله قربان‌گو می‌خواهد

آغاز جلسه اضطراری برای حذف نشدن باشگاه‌های ایرانی از آسیا

دیدارهای نفس‌گیر در مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی تنیس

برگزاری اردوی مشترک شمشیربازان ایران با ملی پوشان کویت و روسیه

قهرمانان المپیک دشمن کشتی فرنگی هستند؟

وزیر ورزش چه قولی به فدراسیون گلف داد؟

گزینه هدایت تیم ملی والیبال زنان در «شب چله» وارد تهران شد

اعلام زمان برگزاری مسابقات تیم ملی فوتبال بانوان در جام ملت‌های آسیا

خزعلی: از ورزش فوتبال بانوان و توسعه آن حمایت می‌کنیم

ناظم‌الشریعه: تفاوتی میان بازیکنان جوان و باتجربه نمی‌گذارم

آغاز لیگ برتر تکواندو با حضور 11 تیم

اعزام تیم دانشجویی شمشیربازی در اسلحه سابر به یونیورسیاد جهانی

برنامه دیدارهای تیم ملی هندبال در رقابت‌های آسیایی مشخص شد

وتوی ابلاغیه سازمان بازرسی کل کشور توسط وزارت ورزش!

رقابت 16 تیم برای صعود به جدول اصلی جام‌حذفی تنیس

عجیب اما واقعی؛ عربستان میزبان وزنه‌برداری قهرمانی جهان شد

مرادی: جوانان افتخارآفرین، آینده‌سازان وزنه‌برداری هستند

شرایط خوب فوتبالیست‌های ناشنوا برای کسب سکو در المپیک

صعود 5 کاراته‌کای ایران به فینال مسابقات قهرمانی آسیا

مکان‌های ورزشی به پایگاه مبارزه با مواد مخدر تبدیل می‌شوند

وزیر ورزش: مالیات از جوایز قهرمانان المپیکی کسر نمی‌شود

تیم ملی هندبال ایران کار سختی در آسیا دارد

اعتراض‌ها جواب داد/ ورق بازی انتخاباتی هیات‌های ورزشی برگشت!

اعلام زمان قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا 2022

کاراته قهرمانی آسیا؛ 8 نماینده ایران به فینال رسیدند

ورزش در سراسر ایران آزاد شد

فتح سکو جهانی با راهبرد جوانگرایی

اجرای رساله‌ها و پایان‌نامه‌های تولیدشده برای توسعه ورزش کشور

اعتراض فدراسیون وزنه برداری ایران به میزبان مسابقات جهانی

ایران توانایی میزبانی بازی‌های آسیایی ناشنوایان را دارد

وزنه‌برداری زنان جهان؛ حسینی در اندیشه تاریخ سازی

چرا معاون قهرمانی وزارت ورزش معرفی نمی‌شود؟

تجمع پرسپولیسی‌ها مقابل وزارت ورزش

واکنش دبیرکل کمیته المپیک به نشست اعضای ناراضی کمیسیون ورزشکاران

صالحی‌امیری: دولت نهایت حمایت را از ورزش دارد/ کاراته نماد پهلوانی است

تیم ملی کشتی آزاد پیش از آمریکا به عراق می‌رود

سرمربی سابر: ترکیب تیم ملی با مسابقه درون اردویی مشخص خواهد شد

وزنه‌برداری قهرمانی جهان؛‌ موسوی به دنبال عبور از تک برنزهای جهانی

سهم وزارت ورزش در لایحه 1401/ بودجه 3124 میلیاردی در انتظار تصویب مجلس

پاداش 500 میلیارد تومانی با یک پیروزی!

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به مصاف بلاروس می‌رود

موافقت وزیر ورزش با استعفای علی‌نژاد