راه ترقی
تشریح اقدامات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی
دوشنبه 27 شهريور 1402 - 10:07:03
راه ترقی - مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اقدامات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری را در مراسم اربعین تشریح کرد.

قدرت‌اله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر ، در مورد اقدامات سازمان متبوع خود در مراسم اربعین سال 1402 اظهار کرد: برای خدمت‌رسانی بهتر به زائران، حضور مستمر در جلسات ستاد اربعین را در داخل سازمان و سایر سازمان‌های ذی مدخل را در ابتدا از هفته‌ها قبل آغاز کردیم، بعلاوه تعیین مسئولین محورهای درون و برون مرزی و معرفی به ستاد اربعین حسینی در شهرداری تهران از قبل از مراسم آغاز شد.
وی افزود: شرکت در جلسات درون و برون سازمانی و انعکاس مفاد جلسات به مسئولین سازمان و نیز مسئولین محورهای از پیش تعیین شده جهت ایجاد تعامل و هماهنگی بیشتر بود تا با بیشترین آمادگی در این مراسم حضور داشته باشیم.
محمدی با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی با سفیر عراق در ایران و لواء محسن رئیس «دفاع مدنی کشور عراق» در شهر کربلا بمنظور تعامل و هماهنگی بیشتر ادامه داد: با توجه به انتخاب بنده به عنوان مسئول امور ایمنی و آتش نشانی قرارگاههای درون و برون مرزی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی، تعامل و همکاری با 18 استان در خصوص ارائه گزارش امکانات ، تجهیزات و ظرفیتهای پیش بینی شده جهت هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم صورت گرفت.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: بازدید میدانی توسط مسئولین محورها از مرزهای خروجی با اهداف نیاز سنجی، تعیین استعداد نیروها ، خودروها و تجهیزات مورد نیاز بر اساس نیازسنجی های انجام شده و همچنین سرویس و آماده سازی خودروها و تجهیزات پیش بینی شده قبل از ماموریت از جمله اقدامات ما بود همچنین تعداد 12 سرویس اعزام به مرزها با همکاری مناطق 3 و 11 و 5 شهرداری داشتیم با هدف انتقال 6 دستگاه سرویس بهداشتی، 20 چشمه، خودروی حمل زباله، کانتینر 12 متری، خودروی نیسان 137 و خودروهای واتر جت. به جز این موارد سایر ادوات و تجهیزات مورد نیاز نیز در مراسم اربعین حسینی توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به کار گرفته شد . اعزام 5 سرویس به مرزهای خروجی جهت انتقال 5 دستگاه کانتینر اقامتی نیز از جمله اقدامات دیگر بود.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مورد اقدامات حین و بعد از استقرار نیروها در مرزها و کشور عراق هم اظهار کرد: استقرار تعداد 60 دستگاه خودروی سبک ، سنگین و موتور سیکلت به همراه تجهیزات و استقرار تعداد 400 نفر نیروی عملیاتی در مرزهای درون و برون مرزی که از این تعداد ، 280 نفر در نقاط مرزی طی دومرحله انجام گرفت (تعداد این نیروها در داخل مرز شامل:مهران 60 نفر،شلمچه 50 نفر،چذابه 50 نفر، خسروی 50 نفر، تمرچین 35 نفر،پل زائر 35 نفر و تعداد 120 نفر در شهرهای برون مرزی کشور عراق شامل: نجف 12 نفر،کوفه 12 نفر،کربلا 15 نفر،کاظمین 6 نفر،سامرا 6 نفر،بدره 6 نفر،موکب علی ابن موسی الرضا 43 نفر و همچنین موکب صاحب الزمان 20 نفر بودند.) محمدی در ادامه خلاصه ای از عملکرد و موارد انجام شده در محورهای خروجی و نیروهای مستقر در کشور عراق را عنوان کرد که حدود 700مورد بازدید از گیت‌ها و چادرها و موکب‌ها به منظور ایمنی انجام شد. بعلاوه 252مورد دستگاه خاموش کننده نیز در مرز ایران و همچنین کشور عراق نصب گردید.
محمدی اضافه کرد: بیش از 2000مورد آموزش به خادمیار و زوار در داخل کشور و همچنین کشور عراق برای افزایش ایمنی و کاهش حوادث نیز در مراسم اربعین امسال انجام شد. در کمک به گمشدگان، تعمیر ویلچر و همچنین حادثه گیرکردن خودروها اقداماتی انجام شد.
انتهای پیام/
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: بیش از 2هزار مورد ساماندهی و اسکان زوار در مرز ایران و کشور عراق و بیش از 100مورد هدایت بیماران به مراکز درمانی انجام شد. وی بااشاره به بیش از 300 مورد بازدید از نقاط حساس و مهم موکب‌ها ادامه داد: بیش از 5 هزار مورد بروشور توزیع و توصیه ایمنی در داخل کشور و عراق به زائران داده شد. محمدی در پایان گفت: بیش از 50 مورد اطفا حریق در مرزهای کشور و همچنین کشور عراق در مراسم اربعین امسال انجام شد.
انتهای پیام/

http://www.RaheNou.ir/Fa/News/780952/تشریح-اقدامات-سازمان-آتش‌نشانی-و-خدمات-ایمنی-شهرداری-تهران-در-مراسم-اربعین-حسینی
بستن   چاپ