راه ترقی

آخرين مطالب

روحانی: مگر انتخابات چقدر ارزش دارد که انسان دروغ بگوید و تهمت بزند سياسي

روحانی: مگر انتخابات چقدر ارزش دارد که انسان دروغ بگوید و تهمت بزند
  بزرگنمايي:

راه ترقی- حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: در ماه رمضان درهای رحمت خداوند به روی انسان باز است و نه نیاز است کارتی نشان بدهد نه معطلی دارد سراسر ماه رمضان فیض و لطف خداوند است.

رییس جمهوری افزود: از آن سفره‌ای که خداوند پهن کرده ما را به میهمانی خود دعوت کرده است.  خداوند فریاد زده که من میزبان هستم و میهمان را می‌خواهم هر کسی که رفته و وارد این خانه شده این خانه‌ای که خان نعمت بی‌کران الهی است هیچ کس برنگشته، مگر آنکه توانسته به همه آمال و آرزوهای خودش دست یابد.

وی تصریح کرد: ماه رمضان ماه روزه بوده است. خود روزه یک پرده و سپر روبروی آتش است. کسی که روزه می‌گیرد به بدن وی آتش اصابت نمی‌کند مانند همانی که در روایات آمده که کسی که در جبهه جنگ می‌رود و گرد و غباری روی پای وی و بدن وی می‌نشیند، هیچ‌وقت گرد و غبار جبهه با دود جهنم قابل جمع کردن نیست.

روحانی اضافه کرد: هر کسی به میدان جنگ برود خداوند وی را از عذاب نجات داده است. ماه رمضان هم همین است هر کسی که رفته نجات پیدا کرده و ماه رحمت و غفران الهی برای همه ما بوده است. انشاءالله همه ما استفاده کرده باشیم.  

رییس دولت تدبیر و امید گفت: اگر هم کسی خدای ناکرده حداکثر استفاده را نکرده است، به هر حال انسان به بازار عطاران می‌رود می‌ایستد، عبور می‌کند، عطرها را استشمام می‌کند، لذت عطر را او را می‌برد، ولو اینکه نخرد و فقط بایستد و عبور کند. حتی بعدها هم که از بازار عطاران بیرون می‌آید، به او گفته می‌شود تو ساعت‌ها از بوی عطر استفاده کردی و این بوی عطر در بدن وی می‌ماند.

وی ادامه داد: ماه رمضان و مغفرت اگر خدای ناکرده ما هم استفاده نکردیم اگر از کنار عابدان و صالحان و آنهایی که قائم به لیل بودند، عبور کرده باشیم ما هم از رحمت آنها برخوردار شدیم و استفاده کرده‌ایم.

روحانی اضافه کرد: ما در این شب‌ها چقدر خواندیم و از خداوند خواستیم، که خدای اگر در این ماه پر خیر و برکت خشنودی تو را جلب کردیم تو از ما راضی شدی رحمت تو بر ما نازل شده از تو می‌خواهیم بر ما بیشتر نازل کنی. اما اگر ما نتوانستیم از این خوان نعمت استفاده کنیم تا این لحظه و ساعتی که ما دعا می‌کنیم و همین الان هم به درگاه خداوند می‌گوییم که خدای حالا از ما راضی شو و بگذر و ما الان با دل خالصانه به پیشگاه تو آمدیم.

رییس جمهوری تصریح کرد: این ماه عزیز و پرکت که احتمالا امروز روز پایانی این روز عزیز است و احتمال دارد فردا روز عید سعید فطر و عید بسیار بزرگ اسلامی باشد. عجیب است که عید خداوند هم اول به فکر فقرا، اقشار ضعیف است. حتی برخی‌ها احتیاط کرده‌اند و گفته‌اند کسی که می‌خواهد در نماز عید فطر شرکت کند اول باید زکات فطره خود را پرداخت کند.

رییس دولت دوازدهم با تبریک عید فطر به ملت ایران و همه مسلمانان جهان گفت:  اساس برنامه در عید فطر کمک به مستمندان است، اینکه از ماه رمضان استفاده کردیم یا نه، امتحان آن آسان است اگر از فردای بعد از ماه رمضان نگاه، زبان، قدم  و قلم ما تغییری نکرده است  معلوم است  که از فرصت های این ماه بهرمند نشده ایم و فقط گرسنگی و تشنگی بوده است.

روحانی افزود: اگر بعد از ماه مبارک  رمضان، قفل خاصی بر زبان ما ایجاد شده و حساب شده حرف بزنیم  و تهمت، دروغ و بدگمانی را کنار بگذاریم  این نشان می دهد که  از فرصت ماه رمضان استفاده کرده ایم.

وی تاکید کرد: در حق الناس هم اراده خداوند این است که دخالت کند و باید صاحب حق بگذرد مگر انتخابات و تغییر قدرت و یک میز تا چه اندازه دارای ارزش است که انسان دروغ بگویید و تهمت بزند و آبروی مردم را ببرد  ما می‌دانیم که از دید اخلاق اسلامی گناه غیبت از  گناه هفتاد زنا بالاتر است.

رییس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: دروغ گناه بزرگی است. پیامبر می فرماید آزمایش شما به نماز و حج نیست به صدق  لسان و ادای امانت است اگر در زبان راست گفتید و امانتدار خوبی بودید مسلمان واقعی هستید ان شالله بتوانیم از این ماه به درستی استفاده کرده باشیم.
وی با اشاره به انفجار مدرسه سید الشهدا در افغانستان که به کشته و زخمی شدن جمعی از دانش آموزان منجر شد، تصریح کرد:این روزها دو حادثه بسیار غمبار اتفاق افتاد، حادثه افغانستان که بسیار دلخراش و غیر قابل تحمل بود مسیر ناحق چگونه وجدان، عقل و فهم انسان را زیر پا می گذارد. کشتاریک دختر بچه مدرسه ای چه مفهومی دارد و این افراد اسلام را بدنام کردند.

روحانی افزود: جنایت اصلی متعلق به کسانی است که در این کشور دخالت و جنایت کردند چه شرق و چه غرب  این مردم عزیز یک روز راحت نداشتند و در روزهای اول انقلاب تاکنون یک شب راحت ندارند مگر گناه این مردم چیست؟

رییس جمهوری با بیان اینکه غرب و آمریکا علیه منطقه و فلسطین گروه نیابتی ایجاد کرده اند، گفت: کشتارهایی که در سوریه،‌ عراق،‌ افغانستان، لبنان، بحرین، پاکستان، یمن،‌ آفریقا، شمال آفریقا، و هر کدام از کشورهای منطقه و اطراف را انجام می شود توسط همین گروه‌های نیابتی است.

روحانی افزود: این گروه‌ها نسبتی به اسلام، جهاد و قرآن ندارند. خودشان را به عنوان مبارز و مجاهد و کسی که دنبال خلافت اسلامی و اجرای احکام خدا است، می‌دانند ولی این گونه نیست. خداوند نیامرزد و لعنت کند آنهایی که در دنیای اسلام تندروی را راه انداختند. 

وی افزود: تا روزی که تندروی هست شرایط همین است و ما راهی جز اعتدال و میانه روی نداریم. اگر راست می‌گویند که ما امت پیامبر(ص) هستیم باید امت وسط باشیم و راه میانه را در پیش بگیرم. اما متاسفانه در فضای مجازی و حقیقی، درصحبت‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌ها، چقدر تندروی‌ها، دروغ ها، چقدر افراط‌ها و تفریط‌ها وجود دارد. 

رییس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه افرادی که افراط را می‌سازند در نهایت افراط دامان خود آنها را می گیرد و در آن آتش می‌سوازند، گفت:  قرآن مجید به ما می گوید افراط فتنه‌ای است که هیچ چیز را باقی نمی‌گذارد و یکی از مسائلی که دامان ما را می‌گیرد همین افراطی‌گری است که این شرایط را درست کرده است.

رژیم صهیونیستی هیچ دینی ندارد

وی با تسلیت به ملت و دولت افغانستان برای حادثه تروریستی در مدرسه دخترانه در کابل گفت: این حادثه بسیار دردناک و غیرقابل باور است. از طرفی دیگر در فلسطین می‌بینید که این مردم عزیز، این مردم مبارز از سال 1948  آواره هستند و از خانه‌های خود بیرون شدند  و هر روز یک توطئه ای علیه این مردم ایجاد کردند.

رییس جمهوری تاکید کرد: چرا این همه کشتار، چرا این همه جنایت، چرا این همه موشک باران علیه این مردم روا می دارید؟ مگر مردم قدس شریف چه کردند. حالا اسلام را کنار بگذاریم، مگرشما دین حضرت موسی را قبول ندارید؟  البته بعید می‌دانم که شما دین حضرت موسی را هم قبول داشته باشید. شما که کشتار می‌کنید صهیونیست‌های جانی هستید که دین الهی ندارید. زیرا این روش نه در دین حضرت موسی، نه در دین حضرت عیسی،  نه در دین حضرت ابراهیم و نوح و حضرت پیامبر(ص) است.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه همه پیامبران ما را به عدل،‌ مروت و انسانیت دعوت کردند، گفت: چرا این همه جنایت و کشتار می‌کنید. چرا همسایه‌های اطراف رژیم صهیونیستی ساکت هستند. یک کشور عظیم و بزرگی مانند مصر، مانند اردن همسایه رژیم صهیونیستی هستند چرا حرفی نمی‌زنند. همچنین کشورهای منطقه چرا مخالفت،‌ ایستادگی نمی‌کنند.

روحانی ادامه داد: انصافا جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین تقریبا در بین دولت‌ها تنها می‌شود. البته مردم کشورها حمایت می‌کنند. چرا از مردمی که مظلوم هستند و از خانه و کاشانه خود بیرون شدند حمایت نمی‌کنند. چرا در این ماه مبارک رمضان با زبان روزه این مردم و بچه‌ها را  می‌کشید و چرا مسجد را اشغال کردید،  چرا در کنار قبه الصخره و مسجد الاقصی و قدس آدم می‌کشید.

وی تاکید شد: شما قاصر هستید و به این مردمی که صاحب خانه هستید چه می گویید؟ متاسفانه ما با این حوادث تلخ و شوم نیز مواجه هستیم. البته وظیفه ما حمایت است و برای مردم فلسطین هم در ظاهر هیچ راحتی جز ایستادگی و جهاد وجود ندارد.

رییس جمهوری با ابرازامیدواری از اینکه بتوانیم به وظایف اسلامی و انسانی خود عمل کنیم، تصریح کرد: این وظایف را نسبت به همه مظلوم به ویژه ملت بزرگ فلسطین عمل کنیم و به روح پاک آن عزیزانی که شهید شدند، درود می فرستیم و برای مجروحان آنها طلب شفای عاجل داریم.

رییس دولت دوازدهم گفت: وظیفه ما عمل است همه اینها روزی مشخص می شود. هیچ تردید ندارم که در تاریخ آینده روشن می شود که آدم‌های پاکی که در راه خدا جهاد و تلاش کردند، جهاد آنها گم نمی‌شود در تاریخ ماندگار می‌ماند. این حرف‌های باطل روی آب است که می رود. واقعیت آن آب واقعی است که برای همیشه می ماند.

وی با تاکید بر این که سه امروز با سه جبهه روبرو هستیم گفت: ما در یک جنگی هستیم که سه ضلع دارد و از هر طرف به ما هجمه می شود و ما باید حداقل با این سه ضلع بجنگیم. ما در مثلثی قرار گرفتیم که سه ضلع آن ما باید مبارزه و مقاومت و ایستادگی کنیم. یک ضلع آن تحریم است. تحریم من نمی‌دانم آنها چه می گویند و حرف بعضی‌ها چیست و من نتوانستم در این هشت سال بفهمم که آنها چه می گویند انشاءآلله که می خواهند حرف درست بزنند و بلد نیستند.  

روحانی تاکید کرد: تحریم یعنی حق مردم را خوردن، ظلم مستقیم به فقیرترین افراد جامعه، ظلم به آن بیماری که دارو ندارد یا ناچار است که گران بخرد، ظلم به قشر مستضعفی که به مغازه می رود و می‌خواهد غذاهای روزمره و نان شب خود را بخرد اما ناچار است با قیمت گران بخرد. تحریم یعنی جنسی که می‌خواهیم از خارج بخریم و وارد کنیم  20 درصد اضافه می‌دهیم آنها پیش خدا و در تاریخ جواب بدهند.

رییس دولت دوازدهم گفت: یک ملت بزرگ در جنگ است و مثل این که کسی ککشان نمی‌گزد. ما در جنگینم مگر بمباران و گلوله باران را نمی‌بینید. گوش‌هایتان را گرفتید. می‌بینید که خواهران و برادران شما  زیر این بمباران جان می دهند و قطعه قطعه شدند باز هم نمی بینید. خداوند چشم بینا نداده است. تحریم ظلم است.  

رییس جمهوری افزود: هرکس بتواند تحریم را بردارد و اگر یک لحظه تاخیر بیندازد گناه بزرگ و نابخشودنی نسبت به ملت ایران انجام داده است که من بعید می دانم که خدا از این گناه بگذرد و مردم هم از این گناه نمی‌گذرند. چون بحث گناه بر سر یک نفر نیست . به 84 میلیون نفر در این تحریم ظلم می شود.

روحانی ادامه داد: دولت مصمم است تحریم را بردارد. البته از نظر من این تحریم را شکسته است.ما دو تحریم را شکسته ایم؛ یک قسمت دیوار تحریم را در سال 92 و در سال 94 یک قسمت دیگر را تخریب کردیم. یک جنگ و تحریم عظیم و بزرگی از 97 شروع شد و سه سال و نیم مقاومت و ایستادگی کردیم و دولت خم به ابرو نیاورد و آنهایی که باید در این میدان جنگ به ما کمک کنند، کمک نکردند که خدا از آنها نگذرد. نه تنها کمک نکردند بلکه روحیه رزمندگان خط مقدم را تضعیف کردند که خدا از اینها هم نگذرد. چرا می‌گویم نگذرد چرا که ما بعد از هزار و چند سال باز هم می گوییم خدا نگذرد از کسی که امام علی (ع) را به شهادت رساند. آنها در تاریخ با کشتن امیرالمومنین به فرهنگ اسلام و انسانیت ظلم کردند و تا آخر ملعونند . 

وی گفت: آنهایی که کمک نمی‌کنند به رزمندگانی که وسط میدان جنگ هستند چگونه می خواهند جواب بدهند این گناه نابخشودنی است.  

رییس جمهوری با بیان این که ما دو تحریم را شکستیم گفت: ما در توافقی با یک کشور یا 10 کشور کمتر یا بیشتر باید به صد در صد می‌رسیدیم و به 92 یا 85 درصد رسیدیم. بی انصاف آن 85 درصد را نمی بیند اما همیشه آن 15 درصد را می بیند. در دنیا یک بچه زرنگ و با استعداد که سرکلاس درس می رود و شب هم تا صبح درس می خواند ممکن است نمره 20 نگیرد 17 بگیرد. شما همین 3 نمره‌ای که نگرفته را می بینید آن 17 نمره را نمی بینید. شما چگونه پدر و مادری هستید. به این بچه رحم کنید. درس می‌خواند نمره 17 یا 18 گرفته است. می گویند نه نمره 17 یا 18 نگویید. 2 نمره کم گرفته این را بگویید چرا می گویید نمره 18، اگر شما بگویید نمره 18 شما غرب گرا هستید. بگو 2 نمره کم گرفته این می شود انقلابی.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: وضعیتی که ما امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم خدا را شکر می‌کنم. در این سه سال و نیم ملت ما با صبر، مقاومت، ایمان و ایثار ایستادگی کرد، رهبر معظم انقلاب هم ما را حمایت و هدایت کرد و ما امروز این صبر و مقاومت را در وین می‌بینیم.

روحانی عنوان کرد: وقتی من مذاکرات روزانه وین را می‌خوانم، مشاهده می‌کنم که این دیوار بلند تحریم هر روز یک تکه‌اش پایین می‌ریزد و خراب می‌شود و اگر همه دست به دست هم بدهیم در یک زمان کوتاهی برچیده می‌شود. حالا ما می‌خواهیم با بولدوزر این دیوار را جمع کنیم، برخی‌ها می‌گویند نه با فرغون و بیل این کار را انجام دهید، اشکالی ندارد ما این کار را با فرغون و بیل انجام می‌دهیم، کمی دیرتر به نتیجه می‌رسیم. بگذارید تمام شود، بگذارید این تحریم کنار برود.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: افتخاری که دولت یازدهم و دوازدهم به دست آورده این بود که سال‌ها ایران‌هراسی را که در دل افکار مردم جهان جا انداخته بودند، ما این ایران‌هراسی را شکستیم. ما به دنیا گفتیم، ایران اهل منطق و مذاکره است و به عهد خود وفادار است. امروز دیگر هیچ‌کس ایران‌هراسی‌اش نمی‌گیرد، ایرانی که می‌آید پای مذاکره می‌نشیند با قدرت‌های جهان توافق می‌کند، ایرانی که به عهده خود عمل می‌کند و عهدش را زیر پا نمی‌گذارد و طرف مقابل است که این کار غلط را انجام می‌دهد و از عهد خود فرار می‌کند.

روحانی خاطرنشان کرد: ما اکنون ایران‌هراسی را شکستیم، آیا این را هم تردید دارید؟ امروز ایران هراسی به آن مفهومی که 10 سال پیش بود نیست. آنهایی که می‌دانند، متوجه می‌شوند من چه می‌گویم، کسی که تحت فصل هفت شورای امنیت سازمان ملل قرار دارد یعنی در مرز جنگ و در مرز خطر است، ما کشور را از فصل 7 درآوردیم آیا این را هم شک دارید؟ قطعنامه‌هایی که با قطعنامه 2231 لغو شد، آیا این را هم نمی‌دانید؟

وی گفت: ما از مهرماه سال گذشته تحریم تسلیحاتی را در کشور برداشتیم، این را هم خبر ندارید؟ این کار که کمک به رزمندگان و میدان است، اینکه دیگر کمک به ارتش و سپاه و روبروی دشمن ایستادن است! این دولت بود که تحریم نظامی را شکست، و بهترین سلاح‌های آفندی و پدافندی را یا ساخت یا تکمیل کرد. اگر شک دارید وزیر دفاع توضیح بدهد، بیان کند و شرح دهد که در هواپیما و ناوچه و زیردریایی چه کارهایی انجام دادیم، در پدافند هوایی و کروز چه کارهایی انجام دادیم. اگر شک دارید وزیر دفاع بیاید و اینها را توضیح بدهد و ببینید که در این 8 سال چه کارهای عظیم و بزرگی انجام گرفته است.

رییس جمهوری ادامه داد: رژیم صهیونیستی در طول این مدت تلاش می‌کرد این موضوع را جا بیندازند که ایران کشوری است که دشمن همسایه‌های خود است و دشمن اصلی برای منطقه ایران است و برخی از دولت‌ها هم نادانسته یا تحت تاثیر، کم و بیش گاهی باور کرده بودند که ایران دشمن آنهاست.

وی عنوان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم تلاش کرد این تفکر غلط را بشکند و در هم بریزد و امروز شما می‌بینید همان همسایگانی که دیروز نظر دیگری نسبت به ایران داشتند، امروز آمده‌اند، صحبت می‌کنند و آماده هستند که رابطه خوب با ایران داشته باشند.

رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: آن تعامل سازنده‌ای که ما از روز اول در سال 92 مطرح کردیم امروز در منطقه و در وین می‌بینید. ما پای تعامل سازنده‌ تا آخر ایستاده‌ایم و تا آخر همه می‌ایستیم، شک نکنید کل تحریم برداشته می‌شود و تردید نکنید ملت ایران پیروز است.در ذهن مردم حرف نادرست و تشویش اذهان درست نکنید، تحریم برداشته می‌شود، تحریم از بین رفته است، ملت ما آزادانه، برای ایستادگی و مقاومت خود سرافراز است است و این جبهه اول است.

روحانی تصریح کرد: جبهه دوم کرونا است، کرونا جبهه‌ای است که تنها مخصوص ما نیست.

لینک کوتاه:
https://www.rahetaraghi.ir/Fa/News/260693/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تمامی پاس گل‌های دی‌پائول در فصل24-2023

سحرخیزان می‌تواند از طارمی و آزمون بهتر باشد

ذوب‌آهن با بودجه معمولی در لیگ برتر!

باشگاه ایتالیایی مجبور شد خودش لباسش را طراحی کند!

اقدام رسمی استقلال برای جذب علی کریمی

هالند: پدرم مجبورم کرد چوب خرد کنم!

رقابت ورزشکار 58 ساله در المپیک 2024

تعویق جلسه شورای مناطق آزاد و لغو یک انتصاب به دستور مخبر

بازیگر نقش حضرت ابوالفضل: یک مینی بوس آدم قمه به دست ریختند سرم!

چهره ها/ سحر دولتشاهی با لباس و گریم محلی

اجرای جدید کیتارو از قطعه زیبا و خاطره انگیز «جاده ابریشم»

تصادف دو خودروی پژو حادثه‌ساز شد

چگونه ویسکوزیته جریان گدازه را اندازه گیری کنیم؟

از اناری حال دل پرسیدم امشب

حسرت نبرم به خواب آن مرداب

رژیم اسرائیل 8 بمب 1000 کیلویی بر سر مواصی غزه فرریخت

توصیه به زائران اربعین؛ بلیت رفت و برگشت را باهم بخرید

رییس کل اسبق بانک مرکزی: آنکه می‌گوید تحریم را دور می‌زنیم به بقای تحریم فکر می‌کند

کاپیتان منتظر پیشنهاد بارسلونا نمی‌ماند!

مجیدی: لیموچی رفت، دیگر بازیکن نمی‌فروشیم

پاتریک ویرا به درد آمریکا نمی‌خورد

برخی به مورینیو حسادت می‌کنند!

دروازه‌بان برزیلی به تهران رسید

خیال دورتموندی‌ها راحت شد؛ ستاره تمدید کرد

والیبالیست‌های جوان ایران بعد از برد مقابل اندونزی چه گفتند؟

مدافع شمس‌آذر به خیبر پیوست

اعلام برترین‌های بخش بانوان رقابت جودو قهرمانی منطقه 6 کشور

زنده از آخرین نقل و انتقالات و تحول فوتبال ایران

آذری جهرمی: شنیدن صدای اقلیت‌ها، سیره حضرت علی(ع) است

عروسی پسرش نمیره!

تجربه مستندسازی با موضوع نفت در «نردبان»

ماجرای کشته شدن قاتل مسلح فراری

سرگردانی مسافران در مرز مهران؛ افزایش کرایه‌ها تا سقف دو میلیون تومان!

علت انبساط شتاب دار کیهان

اوّل به وفا میِ وصالم درداد

چون کار دلم ز زلف او ماند گره

جنس سخن‌ مولانا!

قدرت اختیار رو خداوند داد!

پیشنهاد سازمان برنامه برای حذف ارز ترجیحی برنج

کلیپ باشگاه منچسترسیتی برای معرفی ساوینیو

ویدیوی خلاقانه بارسلونا برای رونمایی از کیت اول این تیم

تمجید ویژه پل اسکولز از نحوه بازی زین الدین زیدان

تن‌هاخ: برای پیشرفت مجبور شدم کادرم را تغییر دهم

بوژوویچ در اردوی استقلال خوزستان حاضر شد

واکنش سرمربی تیم ملی والیبال جوانان به پیروزی برابر اندونزی

تصویب بودجه 240 میلیاردی باشگاه ذوب‌آهن

پدیده فوتبال ایران سرخ‌پوش می‌شود

محسن رضایی: فرود یافا در تل آویو آغاز ماجرا است...

نورانی نژاد: از مدیران مادرزاد و سلاطین رزومه در چینش اعضای دولت چهاردهم پرهیز شود

عزاداری تشکل‌های ایثارگری در سوم عاشورای حسینی