راه ترقی
قوانین ویژه برای لیگ ملت‌های والیبال
شنبه 1 خرداد 1400 - 12:14:13 PM
ایرنا
 راه ترقی- لیگ ملت‌های والیبال 2021 به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و برای حفظ سلامت تیم‌ها و برگزارکنندگان این مسابقات در قرنطینه کامل یا حباب برگزار می‌شود. شهر ریمینی ایتالیا میزبان این مسابقات است و فدراسیون بین‌المللی نیز قوانین ویژه‌ای برای آن تدوین کرده است.

فدراسیون بین‌المللی در یک ماه گذشته با برپایی وبینارهای تشریحی با حضور نمایندگان تیم‌ها، مقررات و تغییرات مسابقات را به بحث و گفت و گو گذاشت که هنوز هم این جلسات و تغییرات ادامه دارد. بنابراین مقرراتی که تاکنون تدوین شده، ممکن است در روزهای آینده تغییر کند.

تیم‌ها باید نتیجه منفی آمایش کرونای تمام اعضای خود را که در 48 ساعت پیش از ورود به ایتالیا گرفته شده، همراه داشته باشند. در بدو ورود به محل برگزاری مسابقات نیز از آن‌ها تست گرفته می‌شود و تا زمان مشخص‌شدن نتیجه در قرنطینه خواهند بود. تا مشخص‌شدن نتیجه تست، هیچکس حق خروج از اتاق خود را ندارد و غذا در اتاق سرو می‌شود.

در صورت مثبت‌بودن تست کرونای یک بازیکن، هم‌اتاقی او (حتی اگر نتیجه تستش منفی باشد) نیز قرنطینه می‌شود. فدراسیون بین‌المللی پیشنهاد کرده است که تیم‌ها بازیکنان هم‌پست را در یک اتاق اسکان ندهند تا در صورت مثبت‌بودن نتیجه تست و قرنطینه‌شدن یک بازیکن، به‌دلیل قرنطینه‌شدن توام هم‌اتاقی‌اش، در آن پست تخصصی طی مسابقات دچار آسیب نشوند.

از تمام شرکت‌کنندگان در طول برگزاری مسابقات، هر چهار روز یکبار تست کرونا گرفته خواهد شد. هر تیم باید یک نفر از اعضای کادر خود را به عنوان یک مامور بهداشت به کمیته برگزاری معرفی کند. وظیفه مامور بهداشت، دریافت آخرین اطلاعات و دستورالعمل‌های مربوط به کرونا از این کمیته، اجرای دستورالعمل‌ها در تیم و تهیه گزارش‌های مرتبط با کرونا مورد نیاز کمیته برگزاری از تیم است.

هشت هتل به طور اختصاصی برای اسکان شرکت‌کنندگان (تیم‌ها، داوران، ناظران، مسئولین و مجموعه کادر برگزاری) به این مسابقات تعلق گرفته است.

انتقال بین هتل و محل تمرین و مسابقه و دیگر مکان‌های در نظر گرفته شده از سوی کمیته برگزاری، فقط با اتوبوس تعیین‌شده از سوی این کمیته مجاز است. هرگونه تخلف، اخراج از حباب را برای فرد متخلف در پی خواهد داشت.

مجموعه نمایشگاهی فیه‌را با 6 سالن تمرین، 2 سالن مسابقه و سالن‌هایی برای انجام تست‌های پزشکی، برپایی جلسات، استودیوهای تلویزیونی و تصویری و تمام آنچه در جریان مسابقات رخ می‌دهد، به عنوان محل برگزاری لیگ ملت‌ها تجهیز شده است.

ورود به سالن تمرین یا مسابقه فقط در زمان تعیین‌شده از سوی کمیته برگزاری مجاز است. پیش یا پس از تمرین و مسابقه، و در زمان برگزاری دیگر مسابقات، تیم‌ها حق ورود به سالن‌های تمرین و مسابقه را ندارند و نمی‌توانند در ساعت تمرین از رختکن و در روز مسابقه از دوش استفاده کنند.

درصورتی‌که یک تیم به هر دلیل (حتی با عذر مستند پزشکی) نتواند 6 بازیکن خود را برای انجام بازی آماده کند، نتیجه آن بازی در جدول مسابقات برای تیم مذکور باخت فنی ثبت می‌شود.

در طول بازی، فقط 6 بازیکن داخل زمین و سرمربی تیم اجازه دارند که ماسک نداشته باشند. تیم‌ها حق دست‌دادن و تبادل هدیه با حریف را ندارند.

زمین بازی پس از هر ست تغییر نمی‌کند. قرعه ابتدایی بازی، زمین تیم را تا پایان آن مسابقه مشخص خواهد کرد. به همین منظور زاویه تابش نور به زمین و جاسازی اقلام محیطی اطراف زمین (360درجه) یکسان خواهد بود.

مسابقات داور خط ندارد و از سیستم ویدیوچک استفاده خواهد شد.

برنامه مسابقات تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها به وقت تهران

جمعه 7 خرداد، ساعت 15.30: ایران - ژاپن

شنبه 8 خرداد، ساعت 14.30: ایران - روسیه

یکشنبه 9 خرداد، ساعت 14.30: ایران - هلند

پنجشنبه 13 خرداد، ساعت  14.30: ایران - کانادا

جمعه 14 خرداد، ساعت 22: ایران - ایتالیا

شنبه 15 خرداد، ساعت 22: ایران – بلغارستان

چهارشنبه 19 خرداد، ساعت 18.30: ایران – آمریکا

پنجشنبه 20 خرداد، ساعت 12.30: ایران - صربستان

جمعه 21 خرداد، ساعت 12.30: ایران - آلمان

سه‌شنبه 25 خرداد، ساعت 14.30: ایران - استرالیا

چهارشنبه 26 خرداد، ساعت 23.30: ایران - برزیل

پنجشنبه 27 خرداد، ساعت 18.30: ایران - اسلوونی

دوشنبه 31 خرداد، ساعت 15.30: ایران - فرانسه

سه‌شنبه اول تیر، ساعت 17.3: ایران - لهستان

چهارشنبه 2 تیر، ساعت 18.30: ایران - آرژانتین

برنامه مسابقات تیم ملی والیبال ایران در المپیک توکیو

شنبه 2 مرداد، ساعت 15:10: ایران - لهستان

دوشنبه 4 مرداد، ساعت 4:30: ایران - ونزوئلا

چهارشنبه 6 مرداد، ساعت 4:30: ایران - کانادا

جمعه 8 مرداد، ساعت 15:10: ایران - ایتالیا

یکشنبه 10 مرداد، ساعت 15:10: ایران - ژاپن


http://www.RaheNou.ir/fa/News/264026/قوانین-ویژه-برای-لیگ-ملت‌های-والیبال
بستن   چاپ