راه ترقی
کتاب «نزدیکی» با ترجمه نیکی کریمی به چاپ دوم رسید
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 07:19:24
راه ترقی - آخرین خبر /داستان «نزدیکی» را حنیف قریشی نویسنده بریتانیایی دانش‌آموخته فلسفه دانشگاه لندن نوشته که برنده جوایز ادبی مختلفی بوده و از آثارش ازجمله از همین کتاب فیلم‌هایی هم ساخته شده که جوایز سینمایی معتبری را از آن خود کرده است.
داستان در فصل‌هایی کوتاه، درون‌کاوانه اما تصویری و خوش‌خوان روایت شده و خواننده را بارها با خود درگیر می‌کند، گویی که هر بار رازی را برای نخستین بار درباره خود، کشف که نه، پذیرفتنی کند.
راوی که بر سر یک دوراهی بزرگ یا یک بزنگاه داستانی است، آن‌قدر ابعاد مختلف این جدایی، یا دقیق‌تر، رها کردن خانواده را زیرورو می‌کند، به کاوش در گذشته‌ی روابطش با زن و فرزند و دوستانش و حتی معاشقه‌های دیگرش می‌پردازد، و صادقانه درباره چالش‌های اخلاقی درونی‌اش بحث می‌کند که به یاد خواننده می‌آورد او نیز همواره در زندگی متاهلی کنونی (یا بعد از این) بر سر همین بزنگاه و دوراهی است.
البته که تصمیم نهایی را هر کس باید خود بگیرد و کتاب با پایان‌بندی به موقعش مسئولیت تام و تمام تصمیم نهایی را بر دوش خواننده می‌گذارد، اما آنکه این کتاب را خوانده، حتماً دانسته‌ها و آگاهی بیشتری برای تصمیم‌گیری در اختیار دارد.
برگرفته از اینستاگرام cinema_gram_ 

http://www.RaheNou.ir/fa/News/264256/کتاب-«نزدیکی»-با-ترجمه-نیکی-کریمی-به-چاپ-دوم-رسید
بستن   چاپ