راه ترقی
نسبت ردصلاحیت‌شدگان انتخابات شوراها کمتر از 15درصد ثبت‌نام کنندگان است
یکشنبه 2 خرداد 1400 - 10:34:47 AM
ایرنا
راه ترقی- حسن محمدیاری در جلسه علنی امروز -یکشنبه-در تذکری با استناد به ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس خطاب به هیات رییسه درباره نظارت بر انتخابات شوراها گفت: علیرغم نص صریح قانون، شاهد هستیم بخش اعظمی از کاندیداهایی که تایید صلاحیت شده بودند مجدداً  صلاحیتشان در حال بررسی است که این موضوع خلاف قانون است.

نماینده مردم طالش و رضوانشهر و ماسال اظهار داشت: اقدامات هیات نظارت شهرستان و استان جز در مورد تایید صحت انتخابات نافی نظر هیات مرکزی انتخابات نیست.

وی  با اشاره به اصول (98) و (99) قانون اساسی درباره نظارت استصوابی عنوان کرد: این نظارت مختص به شورای نگهبان بوده و سایر مراجع نباید درباره آن نظر دهند.

 محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده به جلسه صبح امروز با رییس هیات نظارت مرکزی بر انتخابات شوراهای شهر و روستا اشاره کرد و گفت: همکاران در این هیات بر اساس قانون مباحث را دنبال می‌کنند و حتماً هرگونه رد صلاحیت باید بر اساس اسناد و مدارک دستگاه‌های ذیربط باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از فضاسازی ایجاد شده درباره رد صلاحیت تعداد زیادی از کاندیداهای انتخابات شورای شهر ابراز داشت: صبح این موضوع را بررسی کردم و متوجه شدم نسبت تعداد ردصلاحیت‌شدگان به ثبت‌نام کنندگان کمتر از 15 درصد در کل کشور است که البته یک مورد نیز نباید خلاف قانون باشد.


http://www.RaheNou.ir/fa/News/264460/نسبت-ردصلاحیت‌شدگان-انتخابات-شوراها-کمتر-از-15درصد-ثبت‌نام-کنندگان-است
بستن   چاپ