راه ترقی
ملی‌پوش دوومیدانی: پارالمپیک آوردگاهی برای رقابت‌ برترین‌ها است
دوشنبه 3 خرداد 1400 - 9:32:35 AM
ایرنا
راه ترقی- رقابت‌های کسب سهمیه و ورودی دوومیدانی پارالمپیک توکیو روز پنجشنبه 30 اردیبهشت در مجموعه آفتاب انقلاب برگزار شد. در این دوره از رکوردگیری «علی پیروج» پرتاب‌گر ملی‌پوش ایران که پیش از این در مسابقات جهانی امارات موفق به کسب سهمیه شده بود توانست با پرتابی به طول 65 متر و 42 سانتیمتر، رکورد ورودی رقابت‌های پارالمپیک 2021 توکیو را کسب و نام خود را در لیست اعزامی به پارالمپیک قرار دهد.  

«علی پیروج» روز دوشنبه اظهار داشت: از سال 1395 در رشته دوومیدانی ماده پرتاب نیزه مشغول به فعالیت هستم و تا کنون تلاش زیادی برای کسب موفقیت در میادین جهانی و بین‌المللی داشتم که آخرین مورد آن مسابقات جهانی امارات بود که موفق به کسب سهمیه شدم. اما با قوانین و دستورالعمل‌های کمیته ملی پارالمپیک این سهمیه برای اعزام به توکیو کافی نبود بلکه باید رکورد ورودی مورد نظر این نهاد ورزشی را کسب می کردم. لذا در مسابقات رکوردگیری شرکت کردم و با حد نصاب 65 متر و 42 سانتیمتر توانستم حضور خود را در پارالمپیک توکیو قطعی کنم.  

وی با اشاره به هدف خود برای رسیدن به موفقیت در توکیو گفت: پارالمپیک جایگاه بهترین‌ها است و چند ورزشکار تاپ در این دوره به توکیو خواهند آمد که یکی از آنان ورزشکار اسپانیایی است که در دوره گذشته و در پارالمپیک 2016 ریو توانسته مدال برنز پرتاب نیزه را از آن خود کند. باید تلاشم را بیشتر کنم و رکورد خودم را ارتقا دهم تا بتوانم در جمع برترین‌ها عنوان بهترین را کسب کنم. هدف اصلی من رسیدن به مدال پارالمپیک است.  

پیروج که از شهر یاسوج گام به تیم ملی پارادوومیدانی ایران گذاشته در پایان به برنامه‌ریزی‌ کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون اشاره کرد و افزود: فدراسیون و کمیته با برنامه مدون به دنبال این هستند که راه موفقت را هموار کنند. تمرینات با برنامه انجام می شود و سلامت ورزشکاران نیز در اولویت قرار گرفته است. برنامه‌ها به صورت مدون در دستور کار قرار گرفته تا کاوران ایران عملکرد چشمگیری داشته باشد.  

پارالمپیک توکیو از چهارم تا شانزدهم شهریور سال 1400 در کشور ژاپن برگزار می‌شود.


http://www.RaheNou.ir/fa/News/264810/ملی‌پوش-دوومیدانی--پارالمپیک-آوردگاهی-برای-رقابت‌-برترین‌ها-است
بستن   چاپ