راه ترقی

آخرين مطالب

سياسي

رییس مجلس شورای اسلامی به ترکیه سفر می‌کند

راه ترقی- رییس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در اجلاس دوروزه اتحادیه بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) عصر امروز راهی کشور ترکیه می‌شود.

رییس جمهور: عده‌ای در تلاشند همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند

راه ترقی- رییس‌جمهور گفت: عده‌ای شبانه روز در تلاشند همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند تا خواسته‌های خود را به ملت تحمیل کنند.

رییس جمهور: فاصله دولت و دانشگاه باید کاهش یابد

راه ترقی- رییس‌جمهور با تاکید بر اهمیت و ضرورت حفظ و جذب نخبگان دانشگاهی تاکید کرد: دولت بنا ندارد از کنار دغدغه‌ها و بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص حفظ نخبگان صرفا به عنوان یک توصیه رد شود بلکه مصمم است در همکاری تنگاتنگ با دانشگاه زمینه‌های جذب و حفظ نخبگان را تقویت کند.

صراحت دانشجویان در بیان مطالبات مایه خوشحالی دلسوزان انقلاب است

راه ترقی- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجویان روحیه انقلابی خود را دقیقاً مانند سال‌های اول انقلاب حفظ کردند و همان آرمان‌ها را مطالبه می‌کنند، این صراحت و شجاعت در بیان مطالبات باید مایه خوشحالی و خرسندی همه دلسوزان انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان ایران باشد.

رییس‌جمهور در دانشگاه صنعتی شریف حضور یافت

راه ترقی- رییس جمهور به مناسبت روز دانشجو و برای دیدار با استادان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در این دانشگاه حضور یافته است، از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه مرکز نوآوری شریف بازدید کرد.

متون ارائه شده به طرف‌های مقابل کاملا در چهارچوب برجام است

راه ترقی- وزیر امور خارجه گفت: آنچه هیات ایرانی به عنوان متن مکتوب به طرف‌های مقابل ارائه داده، ‌کاملاً در چهارچوب برجام هست و هیچ چیزی فراتر از آنچه در برجام مورد توافق قرار گرفته، در این متون، مورد درخواست طرف ایرانی قرار نگرفته است.

بازتاب سخنان رئیس‌جمهور در رسانه‌های خارجی

راه ترقی- رئیس‌جمهوری کشورمان در گفت‌وگوی تلویزیونی به مناسبت ۱۰۰ روزگی دولت بر لزوم رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران تاکید کرد و گفت که دولت این مسئله را با قوت دنبال می کند. اظهارات او در رسانه‌های خارجی بازتاب داشته است

عامل کند شدن مذاکرات وین؛ پیش نویس‌ ایران یا برجام پلاس اروپا

راه ترقی- همزمان با هجمه رسانه ای غرب علیه تیم مذاکره‌کننده ایرانی، خبرهای رسیده از محتوای مذاکرات ایران برمبنا قرار دادن توافقات پیشین و رفع نواقص موجود تاکید دارد اما برخی طرف‌ها تمایل دارند مطالبات جدید آنها در قالب آنچه پیش از این «برجام پلاس» خوانده می‌شد، در مذاکرات مطرح شود.

باقری کنی: ایران از خواسته‌هایش عقب‌نشینی نمی‌کند

راه ترقی- مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در جریان مذاکرات وین بار دیگر بر مواضع صریح تهران مبنی بر لغو تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران تاکید و تصریح کرد که جمهوری اسلامی در این مسیر، از خواسته های خود عقب نخواهد نشست.

مناسبات دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای ایران و قرقیزستان گسترش می‌یابد

راه ترقی- رییس شورای امنیت ملی قرقیزستان و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران بر گسترش همکاری‌های همه جانبه میان تهران - بیشکک در حوزه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی تاکید کردند.

طرف‌های مقابل با ایده‌های عملی در مذاکرات آتی وین حاضر شوند

راه ترقی- یک مقام ارشد وزارت امور خارجه گفت: در این دور از مذاکرات بحث‌هایی بر روی متن صورت گرفت، اما انتظار ما این است که در دور بعدی گفت وگوها که آخر هفته آینده آغاز می‌شود، طرف مقابل نیز با پاسخ‌های مکتوب دقیق و منطقی و احیانا ایده‌ها عملی تازه در وین حاضر شود

سیاست همسایگی؛ ریل‌گذاری برای توسعه مناسبات منطقه‌ای

راه ترقی- پیگیری سیاست همسایگی از اصول و سرفصل‌های سیاست خارجی دولت سیزدهم در صد روز نخست دولت مردمی آیت الله رییسی بوده است. این سیاست که هم در چهارچوب رهنمود خنثی سازی تحریم و سیاست خارجی متوازن قابل ارزیابی است می‌تواند جهت گیری مناسبات خارجی ایران در سال‌ها و حتی دهه های آینده را نشان دهد

خسارت ۲۲ هزار میلیاردی کرونا به گردشگری

راه ترقی- سخنگوی شورای نگهبان گفت: هیات عالی نظارت بر مجمع تشخیص نظام ایراداتی از جهت سیاست‌های کلی نظام به «طرح سامان‌دهی صنعت خودرو» داشت که باید آن را به مجلس منتقل کنیم اما شورای نگهبان نسبت به این طرح ایراد و ابهامی ندارد.

باقری کنی: طرف مقابل نمی‌تواند پیشنهادهای ایران را رد کند

راه ترقی- علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین گفت پیش نویس پیشنهادهایی که طرف ایرانی با هدف لغو تحریم های ظالمانه آمریکا به گروه ۱+۴ داده، به گونه ای است که طرف مقابل نمی تواند این پیشنهادها را رد کند

معاون رییس‌جمهوری: گزارش اقدامات ۱۰۰ روزه دولت بزودی ارایه می شود

معاون امور مجلس رییس‌جمهوری با بیان اینکه گزارش اقدامات ۱۰۰ روزه دولت بزودی ارائه می شود، گفت: شاید به اندازه ای که کار شده اطلاع رسانی نشده و مردم باید از این اقدامات مطلع شوند

ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نخواهد داد

راه ترقی- خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه هیات با تجربه‌ای برای مذاکرات به وین رفته است،خطاب به اعضای این تیم گفت: شما نماینده ملت شجاعی هستند که تا آخرین قطره خود پای آرمان‌هایش ایستاده و به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نخواهد داد.

ثبات اقتصادی، حمایت از تولید و تامین معیشت مردم محور اصلی بودجه باشد

راه ترقی- رییس‌جمهور با اشاره به دقت و جدیت اعضای هیات دولت در بررسی و تصویب تبصره‌های لایحه بودجه در جلسات فشرده روزهای اخیر گفت: ثبات اقتصادی، حمایت از تولیدکنندگان و تامین معیشت مردم محورهای اصلی و مورد توجه دولت در تصویب لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور باید باشد.

باقری: ایران متن پیشنهادی خود را در وین تحویل داد

راه ترقی- علی باقری مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران متن پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع لغو تحریم‌های ظالمانه و مسائل هسته‌ای تحویل داده است.

مردم را دریابید؛ همه مسایل را به مردم بگویید

راه ترقی- آیت الله نوری همدانی با اشاره به سفرهای استانی نمایندگان و رئیس جمهور بیان کرد: سفرهای استانی و با مردم بودن بسیار مهم است و با تواضع با مردم حرف بزنید اگر عذری دارید با مردم در میان بگذارید.

آیا طرف‌های غربی برای توافق در وین اراده دارند؟

راه ترقی- درحالی که مذاکرات دیپلماتیک در وین برای دست‌یابی به یک توافق نتیجه‌گرا به صورت فشرده در جریان است و ایران با ترکیبی از کارشناسان برجسته برای برداشتن گام‌های عملی در راستای ازسرگیری اجرای برجام و لغو تحریم‌ها حاضر شده، اقدامات طرف‌های غربی حسن نیت آن‌ها را در مذاکرات زیر سوال می‌برد.

پیام شهیدان باید اتحاد ملت و احساس مسئولیت مسئولان را بیشتر کند

راه ترقی- رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره سه هزار شهید استان ایلام که در تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۰ برگزار شده بود و صبح روز پنج‌شنبه در محل برگزاری این همایش منتشر شد، فرمودند: پیام شهیدان باید اتحاد و تلاش ملت و احساس مسئولیت مسئولان را بیشتر کند.

سومین روز مذاکرات وین؛ تعیین چشم‌انداز ادامه گفت‌وگوها

راه ترقی- سومین روز از مذاکرات وین، امروز (چهارشنبه) و در حالی پیگیری می‌شود که قرار است پس از دو روز مذاکره درباره موضوعات اصلی، چشم انداز ادامه گفت‌وگوها با محور لغو تحریم‌ها مشخص شود.

مذاکره برای لغو تحریم‌ها؛ در روز دوم گفت‌وگوهای وین چه گذشت؟

راه ترقی- روز گذشته، دومین روز از مذاکرات وین با ادامه تلاش هیات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران، وارد مرحله شروع کارگروه لغو تحریم های ظالمانه آمریکا شد و روند مذاکرات با پیشنهادهایی تازه طرف ایرانی در خصوص نحوه پیشبرد گفت‌وگوها پیگیری شد

دولت با مذاکره عزتمندانه بارتحریم‌های ظالمانه را از دوش مردم برمی‌دارد

راه ترقی- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم رییس‌جمهوری و دولت برای رفع تحریم‌های ظالمانه با تلاشی که خواهد کرد و با مذاکره خوب و عزتمندانه و توافق خوب و عادلانه، حق مردم را گرفته و بار تحریم ظالمانه را از دوش ملت عزیز و مقاوم بردارد.

قالیباف: منابع بلوکه‌شده اشتغال تا پایان‌ آذر به استان‌ها واگذار شود

راه ترقی- رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه تا پایان آذرماه فرصت دارند منابع مالی بلوکه شده اشتغال و تولید را به استان‌ها واگذار کنند.

تاکید رییس‌جمهوری برای تسریع در فروش اموال مازاد دولت

راه ترقی- رییس جمهوری بر اهمیت اجرای برنامه مولدسازی و فروش اموال مازاد دولت برای تامین بخشی از بودجه مورد نیاز کشور و جبران کمبود در منابع مالی، تاکید و دستگاه‌های اداری را موظف کرد اموال مازاد را در مدت معین شناسایی و قیمت‌گذاری کنند و برابر مقررات به فروش برسانند.

قصد دولت سیزدهم از آغاز مذاکرات وین چیست؟

راه ترقی- صورت مسئله مذاکراتی که امروز هشتم آذرماه آغاز می‌شود بسیار روشن است: «رفع موثر و قابل راستی‌آزمایی همه تحریم‌ها همراه با ارائه تضمین در مورد عدم تکرار وضعیت گذشته در قبال اجرای زمان‌دار تعهدات باقی مانده ایران در برجام.»

خطیب‌زاده: هیات مذاکره کننده ایران با عزم و اراده جدی وارد وین شده است

راه ترقی- هیات مذاکره‌کننده ایران با عزم و اراده جدی وارد وین شده و به گفت و گوهای نتیجه‌بخش فکر می‌کند، گفت: اگر آمریکا با این اصل به میدان بیاید که بخواهد بن‌بست را حل کند، گفت و گوها در مسیر درست خواهد بود.

ساير مطالب

اختیار استانداران از سال آینده افزایش می‌یابد/ مشکلات ایلام باید با جهش بیشتری حل شود

آغاز رایزنی‌های دیپلماتیک در آستانه مذاکرات وین

رییسی: حمایت ایران از سازمان اکو و فعالیت‌های آن بدون قید و شرط است

آیت‌الله رییسی: مشکلات باید توسط کشورهای منطقه حل و فصل شود

رییسی: اراده ایران توسعه و تعمیق روابط همه‌جانبه با پاکستان است

آغاز رایزنی‌های دیپلماتیک باقری در وین

تاکید وزیر امور خارجه بر اهمیت همکاری‌های ایران و قزاقستان

رییس‌جمهوری از رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان بازدید کرد

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش شد

قالیباف: مجلس در مورد رتبه‌بندی فرهنگیان اتفاق نظر دارد

آیت‌الله رییسی: قرارداد گاز با ترکمنستان احیا می‌شود

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران وارد وین شد معاون سیاسی وزیر خارجه ایران وارد وین شد

جلسه سران قوا برای پیگیری مشکلات اقتصادی در مجلس برگزار شد

رییسی: واکسیناسیون عمومی تا رسیدن به شرایط اطمینان‌بخش ادامه یابد

مصوبه تعیین استاندار چهارمحال و بختیاری ابلاغ شد

قرارگاه عملیاتی توسعه و تامین ناوگان شهری و روستایی ایجاد شد

وزیر خارجه:برای مذاکره و رسیدن به توافق با توجه به‌منافع ملت جدی هستیم

بررسی برنامه‌های وزارت صمت در کمیسیون اقتصادی خبرگان

قدردانی وزیر خارجه ارمنستان از موضع ایران در حمایت از تمامیت ارضی کشورش

ماده واحده "اصل تاسیس صندوق شورای عالی عتف" ابلاغ شد

رییس جمهور خستگی‌ناپذیر کار می‌کند

استقبال ایران از شروع فعالیت دبیرکل جدید سازمان همکاری اسلامی

باقری: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به هیچ فشار سیاسی تن ندهد

رییسی فرا رسیدن سالروز استقلال لبنان را تبریک گفت

خطیب‌زاده: آژانس در مسیر همکاری‌های فنی باقی بماند

مصوبه مربوط به اصلاح آیین نامه تشکل های مردم‌نهاد ابلاغ شد

قالیباف: ضعف مدیریت دلیل مشکلات اقتصادی کنونی است

راههای تقویت تولید داخلی با استفاده از سرمایه‌های مردمی بررسی شد

وزارت خارجه صدور کارت ملی برای ایرانیان خارج از کشور را پیگیری می‌کند

اختیارات بیشتری به استانداران تفویض می شود

مخبر :دولت به دنبال فراوانی کالا، ثبات قیمت ها و ارزانی کالا است

رییسی: مناطق آزاد باید به اهداف اصلی تشکیل خود بازگردند

رییس جمهوری مصوبه ضوابط عضویت در فرهنگستان علوم پزشکی را ابلاغ کرد

نخستین جلسه شورای عالی مناطق آزاد با حضور رییسی برگزار می‌شود

بیش از 2500 پروژه محرومیت‌زدایی بسیج با حضور مخبر افتتاح شد

مخبر: ارز ترجیحی را به حال کشور مفید نمی‌دانم مخبر: ارز ترجیحی را به حال کشور مفید نمی‌دانم

رییس جمهوری: ممنوعیت تردد شبانه لغو شود

واکنش ظریف به ادعاهای برجامی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران

از کودتای 28 مرداد تا حمایت از مهاجرفرستی

لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری و دهیاری‌ها مغایر قانون شناخته شد

اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل در شهر سائوپائولو گشایش یافت

سفیر ایران: جنایات رژیم صهیونیستی نباید عادی‌انگاری شود

مواسات، زمینه‌ساز دولت مهدوی است

پاسخ خطیب زاده به اظهارات همتای فرانسوی خود

آثار اجرای مصوبات سفرهای استانی باید در زندگی مردم ظاهر شود

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش آشنایی کافی با مسائل تعلیم و تربیت دارد

قالیباف: هیچ سرمایه‌ای بالاتر از اعتماد مردمی نیست قالیباف: هیچ سرمایه‌ای بالاتر از اعتماد مردمی نیست

رفع تحریم‌ها به حضور قوی‌تر ایران در ترتیبات منطقه‌ای منجر می‌شود

کانادا پاسخگوی همدستی در ارتکاب جنایات ضد بشری رژیم صهیونیستی باشد

رییس جمهوری روز ملی عمان را تبریک گفت

موفقیت مذاکرات در گرو اراده جدی و عملی طرف مقابل برای لغو تحریم‌ها است

آیت‌الله رئیسی: امیدواریم در این سفر بخشی از خواست مردم زنجان محقق شود

رهبر انقلاب درگذشت حجت الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری را تسلیت گفتند

زارعی‌کوشا استاندار کردستان شد

استعمارگران در جنگ نرم می‌خواهند ملت ما را از استعدادشان غافل کنند

اراده جدی دولت، استفاده از ظرفیت شبکه نخبگانی کشور است

یوسف نوری به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد

رییسی: مسیر تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی تداوم یابد

اظهارات روانچی در مجمع عمومی درباره اصلاحات شورای امنیت

قالیباف سالروز آزادسازی سوسنگرد و روز حماسه و ایثار را گرامی‌داشت

سه ماه اول دولت سیزدهم از زبان رییس جمهور

رییسی: برای لغو همه تحریم‌ها ضد ملت ایران جدی هستیم

رییس جمهوری در اسرع وقت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را معرفی کند

نخستین کنفرانس بین‌المللی هسته‌ای‌ ایران برگزار می‌شود

وزیر کشور: سطح آمادگی به موقع به بحران‌ها در کشور ارتقا می‌یابد

به فیاضی فرصت بدهیم/معنای انتخاب افراد تکراری استمرار وضع موجود است

بروجردی: شرایط برای تحول جهشی در روابط چین و ایران فراهم است

مخالفت کمیسیون آموزش مجلس با صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

رییسی: امروز بیشتر از همیشه به حل مشکلات کشور امیدوارم رییسی: امروز بیشتر از همیشه به حل مشکلات کشور امیدوارم

تاکید ستاد اقتصادی دولت بر تقویت صندوق تثبیت بازار سرمایه

تاکید رییس‌مجلس به لزوم اصلاح ساختار بودجه 1401 تاکید رییس‌مجلس به لزوم اصلاح ساختار بودجه 1401

تبیین جایگاه ولی‌فقیه و رییس‌جمهور در نظام حکمرانی

معاون هماهنگی استان‌ها در وزارت کشور منصوب شد

حسینی: درک متقابل دولت و مجلس برای اداره کشور ضروری است

رییس جمهوری این هفته به زنجان سفر می‌کند

وزیران خارجه ترکیه و ایران دیدار کردند

گروسی به‌زودی به تهران سفر می‌کند

لاریجانی؛ از عدم احراز در شورای نگهبان تا عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی

رهبر انقلاب در حکمی اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی را منصوب کردند

دستگاه‌های اجرایی به وظایف خود در قبال سیل‌ گیلان و مازندران عمل کنند

رییس‌جمهوری برای دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس می‌رود

ماموریت رییسی به مرکز بررسی‌های استراتژیک برای احیای زاینده‌رود

رییسی: واکسن داخلی کرونا برای حمایت از تولیدکنندگان پیش خرید شود

طرح جامع پدافند زیستی نیروهای مسلح تهیه شد

تبیین دستورکار اصلی نشست وین، محور سفر باقری به اروپا

عملکرد صد روزه دولت در آیینه فضای مجازی

قیمت رسمی 20 کالای اساسی تا 24 ساعت آینده اعلام می‌شود

امیرعبداللهیان انتخاب مجدد رییس جمهوری نیکاراگوئه را تبریک گفت

اسلام‌پناه رییس سازمان ملی استاندارد شد

رییسی: مکلف به اجرای عدالت در نظام پرداخت حقوق هستیم

بازدید رییس دفتر رییس‌جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای کشور

قالیباف: عقلانیت انقلابی و اخلاق لازمه کار مجلس است

اعلام آمادگی ایران برای کمک به حل بحران انسانی در افغانستان

شبهه «انتصابات فامیلی» و شفافیت دولت در پاسخگویی

امیرعبداللهیان: با قدرت به افزایش توان دفاعی ادامه می‌دهیم

وزارت جهادکشاورزی به صورت روزانه قیمت اقلام خوراکی را اعلام کند

رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی منصوب شد

مصوبه تعیین استاندار مازندران ابلاغ شد

به‌کارگیری ظرفیت‌های فرهنگی و مردمی برای ساماندهی اعتیاد

امیرعبداللهیان: ایران تسلیم فضاسازی‌های واهی نخواهد شد