راه ترقی

آخرين مطالب

شهرداری تهران

توجه ویژه نخبگان دانشگاهی کشور به پروژه قطار ملی مترو

راه ترقی - نمایشگاه دستاوردهای علمی_فرهنگی شهرداری تهران که در حاشیه آیین بزرگداشت روز دانشجو و قدردانی از رتبه‌های برتر کنکور سراسری برگزار شد، با استقبال نخبگان و پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌های مطرح تهران از نوآوری‌ها و پیشرفت‌های علمی و فنی مدیریت شهری پایتخت همراه بود.

آغاز عملیات هرس زمستانه درختان در منطقه ۲۰

راه ترقی - عملیات هرس زمستانه و پیرایش درختان با هدف آراستگی بصری، حفظ زیبایی و مقاوم‌سازی درختان با اولویت بزرگراه‌ها و خیابان‌های اصلی منطقه ۲۰ آغاز شده است.

دیوارنگاره بوستان بهشت مادران

راه ترقی - بوستان بهشت مادران یکی از مکان های دیدنی تهران و ویژه‌ی بانوان است لذا از این‌ رو طراحی دیوارنگاره این بوستان، برمبنای رویکردهای شرکت نوسازی اراضی عباس آباد به حوزه تخصصی بانوان، صورت گرفته است. این طرح ها بر مبنای دو رکن اصلی تعالی بانوان در ساحت های بینش _ گرایش _ رفتار و مرکز بهشت مادران به عنوان آیینه هویت زن مسلمان ایرانی نقش بسته اند. در حال حاضر این دیوارنگاره مراحل پایانی اجرای خود را سپری می کند.

مانور سراسری برف روبی در منطقه ۱ شهرداری تهران

راه ترقی - مانور سراسری برف روبی در منطقه ۱ شهرداری تهران صبح روز سه شنبه شانزدهم آذر ۱۴۰۰ با حضور جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، حمیدرضا حاجوی شهردار منطقه ۱ و جمعی از معاونین و مدیران شهری برگزار شد.

زاکانی: مسئولان باید فریاد مردم و مطالبه‌گری آن‌ها را بشنوند/ اصلاح را از شهرداری آغاز می‌کنیم/ به دنبال شهر هوشمند هستیم

راه ترقی - شهردار تهران گفت: امروز در گام دوم انقلاب باید عینیت شعارهای خود را روی زمین به جهان نشان دهیم. اگر آزادی و استقلال را مطرح کردیم باید همه عناصر و اجزای آن ر ا به درستی پیاده کنیم. مثلا مسئولان باید فریاد مردم و مطالبه گری آنها را بشنوند و این آزادی مدنظر انقلاب است.

مادرخوانده کودکان کار

راه ترقی - سحر فروزان فعال اجتماعی و بنیانگذار گروه مردمی«برمدارمهر» است. او و اعضای گروهش در زمینه تحصیل کودکان کار فعالیت می کنند.

آخرین وضعیت قطعی گاز در غرب تهران

راه ترقی - سخنگوی شرکت گاز استان تهران گفت: گاز حدود ۷۰۰ مشترک محدوده جنوب غرب تهران فعلا قطع است که به‌زودی به شبکه متصل خواهند شد اما در کل اکنون شرایط عادی شده و شبکه در سرویس بوده و جریان گاز برقرار است.

دستور رئیس کل دادگستری تهران برای برگزاری دیدارهای مردمی

راه ترقی - رئیس کل دادگستری استان تهران از حوزه روابط عمومی دادگستری خواست تا با برگزاری شایسته دیدارهای مردمی و پیگیری مکاتبات مراجعان، در راستای برنامه‌های سند تحول قضایی گام‌های لازم را بردارد.

طرح تحول نگهداشت شهر اجرا شد

راه ترقی - طرح تحول نگهداشت شهر به طور همزمان در ۲۲ منطقه تهران برگزار شد. این طرح به صورت نمادین با محوریت خانه محله شهدا آغاز شد و در ادامه تمام محله‌های شهر را در برخواهد گرفت.در این طرح نظافت محله، پاکسازی نهر، هرس درختان، پوسترکنی و امحای شعارنویسی‌ها و لکه‌گیری آسفالت‌ها، مرمت پیاده‌روها باغچه‌ها، طعمه‌گذاری جوی‌ها در دستور کار قرار گرفت.

ابلاغ۲۷ مصوبه کلیدی برای مدیریت بحران تهران

راه ترقی - رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران توضیحاتی درباره جزئیات نخستین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و پاسخ به بحران شهر تهران، ابلاغ ۲۷ مصوبه کلیدی برای مدیریت بحران تهران ، اقدامات شهرداری جهت مقابله با کرونا، زلزله در پایتخت و ... ارائه داد.

لزوم ارتباط چهره‌به‌چهره مدیران شهری با مردم

راه ترقی - عضو ششمین دوره از شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جلسه ملاقات مردمی شهردار منطقه ۱۲ در مسجد آیت‌الله کاشانی، بر دیدار رودررو با مردم تأکید کرد و گفت: دیگر مسئولان پشت اتاق‌های دربسته نیستند.

نخستین دیدار و گفتگوی شهردار منطقه۲۱ با شهروندان و صاحبان صنایع

راه ترقی - شهردار منطقه ۲۱ در نخستین دوشنبه پاسخگویی دور جدید مدیریت شهری در منطقه، همزمان با پانزدهمین روز از آذر ماه، به درخواست های شهروندان و صاحبان صنایع و کارآفرینان رسیدگی کرد.

حاشیه بزرگراه شهید مدرس گل‌کاری شد

راه ترقی - به منظور حفظ زیبایی فضای بصری شهر، ایجاد محیطی زیبا و آرام برای نشاط شهروندان، حاشیه بزرگراه شهید مدرس گلگاری شد.

خط مقدم جریان انقلاب، آسیب‌های اجتماعی است

راه ترقی - توکلی‌زاده با بیان اینکه خط مقدم جریان انقلاب آسیب‌های اجتماعی است، نوشت: به هر میزان برای آسیب‌های اجتماعی وقت بگذارید کم است سال‌ها کوتاهی و عقب ماندگی داریم و دشمن هزاران کیلومتر در سرزمین ما نفوذ کرده است.

نوسازی خودروهای ویژه معلولان در پایتخت

راه ترقی - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به توجه مدیریت شهری به تجهیز و تقویت سامانه‌های ویژه جانبازان گفت: شهروندان معلول و جانباز باید از حق دسترسی برابر با شهروندان سالم برخوردار باشند.

آتش سوزی خط لوله گاز در منطقه ۱۸ به‌موقع مهار شد

راه ترقی - شهردار منطقه ۱۸ تهران ضمن قدردانی از عملیات سریع نیروهای خدمات‌شهری، آتش‌نشانی، امداد و نجات، اورژانس، ناجا و پلیس راهور گفت: آتش‌سوزی خط لوله گاز در محدوده منطقه ۱۸ شهرداری تهران با حضور به موقع نیروهای خدمات‌رسان و امدادی مهار شد.

تسریع در صدور پروانه ساختمان و اعمال تخفیفات عوارض صدور پروانه از سوی شهرداری‌ها

راه ترقی - جمالی‌نژاد گفت: همکاری شهرداری‌ها در تحقق قانون جهش تولید مسکن در زمینه تسریع در صدور پروانه ساختمان و اعمال تخفیفات عوارض صدور پروانه در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی و مصوبات شورای اسلامی شهر خواهد بود.

از کوره‌های خاموش آجرپزی تا بازار داغ خلازیر

راه ترقی - صبح دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ جمعی از اصحاب رسانه با همراهی شهردار منطقه ۱۹ و جمعی از مدیران منطقه، از کوره آجر پزی اسماعیل آباد و سایر کوره های منطقه بازدید کردند. در ادامه این بازدیداصحاب رسانه از ضایعات فروشان خلازیل (خلازیر) که حدود ۴ تا ۵ هزار صنف بوده بازدید کردند.

نیازمند خلق هویت علمی و فناوری برای تهران هستیم

راه ترقی - زاکانی افزود: تهران نیازمند هویت‌های متعالی و متفاوت است یکی از این هویت‌ها، هویت علم و فناوری است ما در شهرداری به دنبال این هستیم که این هویت را با در دست قرار دادن متن جامعه و مردم و نخبگان خلق کنیم.

گلباران مزار شهدای رسانه‌ای کشور+تصاویر

راه ترقی - ۱۶ سال از عروج شهدای رسانه می‌گذرد و بهشت زهرای تهران امروز (دوشنبه ۱۵ آذر ماه) در قطعه شهدای اصحاب رسانه شاهد گلباران مزار این شهدا بود.

حکم وزیر کشور به شهردار تهران

راه ترقی - طی حکمی از سوی وزیر کشور شهردار تهران به عنوان جانشین رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در کلانشهر تهران منصوب شد.

تراکم جمعیت تهران ۹ برابر پایتخت چین

راه ترقی - نامه وزیر اقتصاد به رئیس جمهور و انتقاد به عرضه زمین برای ساخت مسکن می‌تواند تحقق مهمترین وعده دولت یعنی ساخت ۴ میلیون مسکن در ۴ سال را با مخاطره مواجه کرده و از عرضه زمین توسط دستگاه‌های دولتی جلوگیری کند.

برنامه‌ریزی برای استقرار زنان سرپرست خانوار در شهروند و میادین میوه و تره بار

راه ترقی - توکلی‌زاده با تاکید بر اینکه برای بازاریابی کسب و کار زنان سرپرست خانوار باید تدابیری اندیشیده شود، از ایجاد جایگاه برای زنان سرپرست خانوار در مراکز عمومی در شهر خبرداد و گفت: برای استقرار زنان سرپرست خانوار در فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار با شهردار تهران مذاکراتی انجام شده که انشاءالله اجرایی خواهد شد.

سمفونی رنگ های پاییزی - بوستان رازی

راه ترقی - نه بهار با هیچ اردیبهشتی/ نه تابستان با هیچ شهریوری/ و نه زمستان با هیچ اسفندی/ اندازه پاییز به مذاق خیابان‌ها خوش نمی آید/ پاییز مهری دارد که به دل هر خیابانی می نشیند.

برپایی «غرفه بدون پسماند» سازمان مدیریت پسماند در برج میلاد

راه ترقی - سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با برپایی غرفه‌ای در برج میلاد، نخبگان و پذیرفته‌شدگان برتر کنکور ۱۴۰۰ را با آخرین طرح‌ها و پروژه‌های زیست‌محیطی این سازمان آشنا می‌کند.

مناسب‌سازی سه مسیر برای تردد معلولان در منطقه ۱۲

راه ترقی - طی مراسمی با حضور شهردار منطقه ۱۲، پروژه‌ مسیرهای مناسب‌سازی‌شده برای معلولان در پیاده‌روی بلوار قیام، بوستان هرندی و بوستان کوثر به بهره‌برداری رسید.

اجرای طرح تحول نگهداشت شهر در منطقه ۱۰

راه ترقی - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۰ در راستای اجرای طرح تحول نگهداشت شهر خواستار شناسایی مشکلات و رفع آن ها و مشارکت شهرداران نواحی برای احصاء موارد با هدف افزایش حداکثری رضایتمندی شهروندان شد.

پیام تبریک سرپرست سازمان مدیریت بحران شهر تهران به مناسبت روز جهانی داوطلبان

راه ترقی - سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در پیامی روز جهانی داوطلبان را به تمامی داوطلبان عرصه مدیریت بحران به ویژه گروه های داوطلب واکنش اضطراری محله (دوام) تبریک گفت.

منطقه دو پیشگام در ایجاد شهر دوست‌دار معلولان

راه ترقی - شهردار منطقه ۲ گفت: با آماده‌سازی و مناسب‌سازی فضاهای شهری برای حضور افراد توان‌یاب و فعالیت مراکز حمایتی از این افراد، منطقه۲ پیشگام در ایجاد شهر دوست‌دار معلول است.

نشست بررسی آسیب‌های اجتماعی با حضور شهردار تهران

راه ترقی - نشست بررسی آسیب‌های اجتماعی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، امین توکلی‌زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سید عباس جوهری معاون اجتماعی استاندار تهران‌، سردار ناصر اصلانی معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر، سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران، یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ برگزار شد.

قدردانی چمران از بازدید سرزده رییس جمهوری از هرندی

راه ترقی - رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تشکر از اقدام بی سابقه رییس جمهوری در بازدید سرزده از محله شهید هرندی گفت: امیدواریم با این اقدام برنامه هایی که تدوین می شود، برای اصلاح این منطقه و محله هر چه سریعتر اجرایی شود.

تسریع در روند احداث زیرگذر خط راه‌آهن تهران_ اهواز

راه ترقی - شهردار منطقه ۱۷ به همراه تیم مدیریت شهری منطقه از پروژه عمرانی زیرگذر خودروریی خط راه آهن تهران_ اهواز بازدید و دستورات لازم برای تسریع در روند فعالیت عمرانی آن را صادر کرد.

پیگیر حذف ردیف‌های شهرداری در بودجه کشور هستیم

راه ترقی - معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران درباره بودجه سال آینده کشور و حذف ردیف های بودجه شهرداری ها گفت: شهرداری تهران موضوعات شورا و شهرداری را پیگیری می کند و در همین ارتباط جلساتی نیز برگزار شده است.

افتتاح پروژه‌های مناسب‌سازی شده بوستان نرگس در منطقه ۲۱

راه ترقی - با حضور حسین کاشانی پور شهردار منطقه۲۱، معاونین و مدیران ارشد اجرایی، دبیران شورایاری، مسئولین کانون‌های معلولین و برخی از شهروندان توان‌یاب ورودی غربی پایتخت، از پروژه‌های مناسب‌سازی شده و قابل بهره‌برداری برای معلولین در بوستان نرگس رونمایی شد.

ساير مطالب

اختیار استانداران از سال آینده افزایش می‌یابد/ مشکلات ایلام باید با جهش بیشتری حل شود

آغاز رایزنی‌های دیپلماتیک در آستانه مذاکرات وین

رییسی: حمایت ایران از سازمان اکو و فعالیت‌های آن بدون قید و شرط است

آیت‌الله رییسی: مشکلات باید توسط کشورهای منطقه حل و فصل شود

رییسی: اراده ایران توسعه و تعمیق روابط همه‌جانبه با پاکستان است

آغاز رایزنی‌های دیپلماتیک باقری در وین

تاکید وزیر امور خارجه بر اهمیت همکاری‌های ایران و قزاقستان

رییس‌جمهوری از رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان بازدید کرد

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش شد

قالیباف: مجلس در مورد رتبه‌بندی فرهنگیان اتفاق نظر دارد

آیت‌الله رییسی: قرارداد گاز با ترکمنستان احیا می‌شود

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران وارد وین شد معاون سیاسی وزیر خارجه ایران وارد وین شد

جلسه سران قوا برای پیگیری مشکلات اقتصادی در مجلس برگزار شد

رییسی: واکسیناسیون عمومی تا رسیدن به شرایط اطمینان‌بخش ادامه یابد

مصوبه تعیین استاندار چهارمحال و بختیاری ابلاغ شد

قرارگاه عملیاتی توسعه و تامین ناوگان شهری و روستایی ایجاد شد

وزیر خارجه:برای مذاکره و رسیدن به توافق با توجه به‌منافع ملت جدی هستیم

بررسی برنامه‌های وزارت صمت در کمیسیون اقتصادی خبرگان

قدردانی وزیر خارجه ارمنستان از موضع ایران در حمایت از تمامیت ارضی کشورش

ماده واحده "اصل تاسیس صندوق شورای عالی عتف" ابلاغ شد

رییس جمهور خستگی‌ناپذیر کار می‌کند

استقبال ایران از شروع فعالیت دبیرکل جدید سازمان همکاری اسلامی

باقری: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به هیچ فشار سیاسی تن ندهد

رییسی فرا رسیدن سالروز استقلال لبنان را تبریک گفت

خطیب‌زاده: آژانس در مسیر همکاری‌های فنی باقی بماند

مصوبه مربوط به اصلاح آیین نامه تشکل های مردم‌نهاد ابلاغ شد

قالیباف: ضعف مدیریت دلیل مشکلات اقتصادی کنونی است

راههای تقویت تولید داخلی با استفاده از سرمایه‌های مردمی بررسی شد

وزارت خارجه صدور کارت ملی برای ایرانیان خارج از کشور را پیگیری می‌کند

اختیارات بیشتری به استانداران تفویض می شود

مخبر :دولت به دنبال فراوانی کالا، ثبات قیمت ها و ارزانی کالا است

رییسی: مناطق آزاد باید به اهداف اصلی تشکیل خود بازگردند

رییس جمهوری مصوبه ضوابط عضویت در فرهنگستان علوم پزشکی را ابلاغ کرد

نخستین جلسه شورای عالی مناطق آزاد با حضور رییسی برگزار می‌شود

بیش از 2500 پروژه محرومیت‌زدایی بسیج با حضور مخبر افتتاح شد

مخبر: ارز ترجیحی را به حال کشور مفید نمی‌دانم مخبر: ارز ترجیحی را به حال کشور مفید نمی‌دانم

رییس جمهوری: ممنوعیت تردد شبانه لغو شود

واکنش ظریف به ادعاهای برجامی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران

از کودتای 28 مرداد تا حمایت از مهاجرفرستی

لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری و دهیاری‌ها مغایر قانون شناخته شد

اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل در شهر سائوپائولو گشایش یافت

سفیر ایران: جنایات رژیم صهیونیستی نباید عادی‌انگاری شود

مواسات، زمینه‌ساز دولت مهدوی است

پاسخ خطیب زاده به اظهارات همتای فرانسوی خود

آثار اجرای مصوبات سفرهای استانی باید در زندگی مردم ظاهر شود

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش آشنایی کافی با مسائل تعلیم و تربیت دارد

قالیباف: هیچ سرمایه‌ای بالاتر از اعتماد مردمی نیست قالیباف: هیچ سرمایه‌ای بالاتر از اعتماد مردمی نیست

رفع تحریم‌ها به حضور قوی‌تر ایران در ترتیبات منطقه‌ای منجر می‌شود

کانادا پاسخگوی همدستی در ارتکاب جنایات ضد بشری رژیم صهیونیستی باشد

رییس جمهوری روز ملی عمان را تبریک گفت

موفقیت مذاکرات در گرو اراده جدی و عملی طرف مقابل برای لغو تحریم‌ها است

آیت‌الله رئیسی: امیدواریم در این سفر بخشی از خواست مردم زنجان محقق شود

رهبر انقلاب درگذشت حجت الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری را تسلیت گفتند

زارعی‌کوشا استاندار کردستان شد

استعمارگران در جنگ نرم می‌خواهند ملت ما را از استعدادشان غافل کنند

اراده جدی دولت، استفاده از ظرفیت شبکه نخبگانی کشور است

یوسف نوری به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد

رییسی: مسیر تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی تداوم یابد

اظهارات روانچی در مجمع عمومی درباره اصلاحات شورای امنیت

قالیباف سالروز آزادسازی سوسنگرد و روز حماسه و ایثار را گرامی‌داشت

سه ماه اول دولت سیزدهم از زبان رییس جمهور

رییسی: برای لغو همه تحریم‌ها ضد ملت ایران جدی هستیم

رییس جمهوری در اسرع وقت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را معرفی کند

نخستین کنفرانس بین‌المللی هسته‌ای‌ ایران برگزار می‌شود

وزیر کشور: سطح آمادگی به موقع به بحران‌ها در کشور ارتقا می‌یابد

به فیاضی فرصت بدهیم/معنای انتخاب افراد تکراری استمرار وضع موجود است

بروجردی: شرایط برای تحول جهشی در روابط چین و ایران فراهم است

مخالفت کمیسیون آموزش مجلس با صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

رییسی: امروز بیشتر از همیشه به حل مشکلات کشور امیدوارم رییسی: امروز بیشتر از همیشه به حل مشکلات کشور امیدوارم

تاکید ستاد اقتصادی دولت بر تقویت صندوق تثبیت بازار سرمایه

تاکید رییس‌مجلس به لزوم اصلاح ساختار بودجه 1401 تاکید رییس‌مجلس به لزوم اصلاح ساختار بودجه 1401

تبیین جایگاه ولی‌فقیه و رییس‌جمهور در نظام حکمرانی

معاون هماهنگی استان‌ها در وزارت کشور منصوب شد

حسینی: درک متقابل دولت و مجلس برای اداره کشور ضروری است

رییس جمهوری این هفته به زنجان سفر می‌کند

وزیران خارجه ترکیه و ایران دیدار کردند

گروسی به‌زودی به تهران سفر می‌کند

لاریجانی؛ از عدم احراز در شورای نگهبان تا عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی

رهبر انقلاب در حکمی اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی را منصوب کردند

دستگاه‌های اجرایی به وظایف خود در قبال سیل‌ گیلان و مازندران عمل کنند

رییس‌جمهوری برای دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس می‌رود

ماموریت رییسی به مرکز بررسی‌های استراتژیک برای احیای زاینده‌رود

رییسی: واکسن داخلی کرونا برای حمایت از تولیدکنندگان پیش خرید شود

طرح جامع پدافند زیستی نیروهای مسلح تهیه شد

تبیین دستورکار اصلی نشست وین، محور سفر باقری به اروپا

عملکرد صد روزه دولت در آیینه فضای مجازی

قیمت رسمی 20 کالای اساسی تا 24 ساعت آینده اعلام می‌شود

امیرعبداللهیان انتخاب مجدد رییس جمهوری نیکاراگوئه را تبریک گفت

اسلام‌پناه رییس سازمان ملی استاندارد شد

رییسی: مکلف به اجرای عدالت در نظام پرداخت حقوق هستیم

بازدید رییس دفتر رییس‌جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای کشور

قالیباف: عقلانیت انقلابی و اخلاق لازمه کار مجلس است

اعلام آمادگی ایران برای کمک به حل بحران انسانی در افغانستان

شبهه «انتصابات فامیلی» و شفافیت دولت در پاسخگویی

امیرعبداللهیان: با قدرت به افزایش توان دفاعی ادامه می‌دهیم

وزارت جهادکشاورزی به صورت روزانه قیمت اقلام خوراکی را اعلام کند

رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی منصوب شد

مصوبه تعیین استاندار مازندران ابلاغ شد

به‌کارگیری ظرفیت‌های فرهنگی و مردمی برای ساماندهی اعتیاد

امیرعبداللهیان: ایران تسلیم فضاسازی‌های واهی نخواهد شد