راه ترقی

آخرين مطالب

اجتماعی

متولی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مشخص شود

راه ترقی- سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی و شورای دستگاه‌های نظارتی به دنبال این است تا متولی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مشخص و کارها با انسجام بیشتری دنبال شود.

تغییرات جدید «کالا برگ»برای سه دهک درآمدی از شنبه/ مددجویان مشمول افزایش مشروط ۲۰ درصدی یارانه

راه ترقی- معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیاتی از افزایش ۲۰ درصدی یارانه معیشتی سه دهک پایین درآمدی ارائه کرد و گفت: از روز شنبه، سیزدهم خردادماه و در ماه اول اجرای این طرح، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مشمول افزایش یارانه خواهند بود.

ابعاد معرفتی قیام ۱۵ خرداد به درستی تبیین شود

راه ترقی- رئیس قوه قضاییه قیام ۱۵ خرداد را نقطه عطف در تاریخ ایران اسلامی دانست و گفت: اهداف مقدس قیام‌کنندگان روز تاریخی ۱۵ خرداد و ابعاد معرفتی و مبارزاتی پرچمدار این قیام باید به درستی تبیین شود.

سلاجقه: در محیط‌زیست بن‌بستی برای توسعه پایدار وجود ندارد

راه ترقی- معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در محیط زیست بن‌بستی برای توسعه پایدار وجود ندارد و برای هر اقدامی مانند استقرار صنعت در مکانی راهی پیدا می‌کنیم تا توسعه و حفظ محیط‌زیست را کنار هم داشته باشیم.

کاهش سن شروع مصرف دخانیات / تنباکوهای معطر؛ بی‌کیفیت و آغشته به میکروب‌های مختلف

راه ترقی- رییس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات با اشاره به کاهش سن شروع مصرف دخانیات در کشور گفت: کودکان از رفتار ما می‌آموزند نه از گفتار ما؛ بنابراین والدین باید الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشند و با پرهیز از استعمال دخانیات و یا ترک آن احتمال بروز این رفتار را در فرزند خود کاهش دهند.

رئیس قوه قضاییه: اعمال‌نظر دولت بر لایحه عفاف و حجاب اقدام مطلوبی بود

راه ترقی- رئیس قوه قضاییه گفت: اعمال‌نظر دولت بر لایحه عفاف و حجاب، اقدام مطلوبی بود؛ مجلس نیز اختیار دارد که اصلاحات مدنظر خود را در این لایحه اعمال کند و ما ملتزم به اجرای هر آنچه تبدیل به قانون شد، هستیم.

خزعلی پاسخگوی سوالات مردم شد

راه ترقی- در ادامه دور دوم پاسخگویی برخط وزرا و معاونان رئیس جمهور، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مرکز ارتباطات ریاست جمهوری حضور یافت و به سوالات و مطالبات مردم پاسخ داد.

گِره «تجردگرایی» را باز کنیم /لزوم تقویت زیربناهای اقتصادی برای رشد جمعیت

راه ترقی- براساس آمارهای اعلام شده از سوی متخصصان حوزه جمعیت، نرخ رشد جمعیت از سال ۱۳۶۵ تا ۱۳۸۵ و طی ۲۰ سال، از نرخ ۳.۹ به ۱.۶ و از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۴۰۰ به ۰.۶ کاهش یافته

رسیدگی سریع به پرونده عناصر متعرض به پلیس و نوامیس مردم/ضرورت تحکیم امنیت شهروندان

راه ترقی- رئیس قوه قضاییه با تاکید بر تحکیم امنیت شهروندان گفت: مسئولان قضایی ذیربط در مراجع مختلف از جمله دادسرا، دادگاه، تجدیدنظر و دیوان عالی در رسیدگی به پرونده عناصر متعرض به پلیس و نوامیس مردم، علاوه بر دقت و قاطعیت، سرعت عمل نیز داشته باشند

لزوم فرهنگ‌سازی در مساله جوانی جمعیت/هر جا از سبک زندگی اسلامی فاصله گرفتیم متضرر شدیم

راه ترقی-معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در نشست «افزایش جمعیت و مقابله با کاهش باروری» بر لزوم فرهنگ‌سازی در مساله جوانی جمعیت تاکید کرد و گفت: هر جا از سبک زندگی اسلامی فاصله گرفتیم متضرر شدیم.

ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه جوانی جمعیت

راه ترقی- معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در حوزه جوانی جمعیت، گفت: موضوع جمعیت هنوز از سطح کارشناسی به سطح مردمی منتقل نشده و این امر نشان می‌دهد که فرهنگ سازی به خوبی انجام نشده و این تفکر و نگرش در مردم جا نیفتاده است.

تبیین ضرورت اجرای آیین‌نامه کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی

راه ترقی- دبیر اجرایی ستاد برگزاری هفته محیط زیست گفت: تبیین ضرورت اجرای آیین‌نامه کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی در سند محوری اقدامات هفته محیط زیست (۱۶ تا ۲۲ خرداد) در سال ۱۴۰۲، تعیین شده که به تصویب دولت مردمی و انقلابی سیزدهم رسیده است.

پرونده‌های امنیتی خارج از نوبت بررسی می‌شود

راه ترقی- رییس قوه قضاییه بر همفکری و مشورت مسئولان برای شناسایی و رفع مشکلات اولویت دار استان کردستان تاکید و عنوان کرد: حل هر مشکلی که از توان استان خارج باشد، با ادله مناسب به قوه قضاییه کشور برای پیگیری اعلام شود.

سلاجقه: عملیات آبخیزداری جامع مهمترین راه نجات کشور از فرونشست زمین است

راه ترقی- رییس سازمان حفاظت محیط‌ زیست به یکی از مهمترین راهکارهای نجات کشور از ته نشست و فرونشست زمین اشاره کرد و گفت: در این رابطه باید عملیات آبخیزداری مطلوب، جامع و عالمانه انجام شود.

لطیفی: هدف تشکیل وزارت بازرگانی بهبود معیشت مردم است

راه ترقی- رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، بهبود اقتصاد و معیشت مردم را از برنامه‌های جدی دولت مردمی دانست و گفت: تشکیل منظم ستاد تنظیم بازار و تقویت همکاری با همسایگان و کشورهای همسو در همین راستا انجام گرفته است.

نشست مشترک سلاجقه و امیرعبداللهیان برای برگزاری کنفرانس مقابله با گرد و غبار

راه ترقی- به منظور تمهید برگزاری کنفرانس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار، سلاجقه، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و امیرعبداللهیان به همراه جمعی از مدیران دو دستگاه جزئیات برگزاری این نشست بین المللی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

سهم زنان از حوزه دانش‌بنیان‌ها

راه ترقی- رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ۷۰۶ نفر از مدیران عامل شرکت‌ها یعنی ۱۲ درصد بانوان و ۲۵۸۲ نفر معادل ۲۲ درصد از اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دانش‌بنیان بانوان هستند.

توجه ویژه دستگاه‌های امنیتی به ناکارآمدی در سطوح مدیریتی

راه ترقی- وزیر اطلاعات از توجه ویژه دستگاه‌های امنیتی به ناکارآمدی در سطوح مدیریتی خبر داد و گفت: دستگاه های نظارتی، اطلاعاتی و امنیتی کشور ناکارآمدی را به دقت رصد کرده و در کنار مقابله با نفوذ و فساد مقابله با ناکارآمدی را هم در دستور کار قرار داده اند.

پاداش پایان خدمت خانواده های تحت تکفل جانبازان متوفی پرداخت می‌شود

راه ترقی- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس کل دیوان محاسبات کشور در جلسه مشارکتی اعلام کردند که مجوز پرداخت پاداش پایان خدمت بیش از ۳۹۰۰ خانواده تحت تکفل جانبازان متوفی، توسط دیوان محاسبات صادر شده است.

دولت سیزدهم به دنبال راه‌اندازی حج عمره پس از هفت سال وقفه

راه ترقی- یکی از اقدامات کلیدی دولت سیزدهم در سیاست خارجی را می‌توان توافق مهم ایران و عربستان و از سرگیری روابط دیپلماتیک دو کشور پس از هفت سال وقفه دانست که گره‌گشایی از راه اندازی حج عمره را به دنبال دارد.

خروجی برنامه‌های قوه قضاییه باید گسترش عدالت و افزایش اعتماد و رضایتمندی مردم باشد

راه ترقی- رئیس قوه قضاییه گفت: توفیقات و پیشرفت‌های برنامه‌محور و بخشی، زمانی ارزشمند است که با خروجی کلی قوه قضاییه که همان گسترش و بسط عدالت اجتماعی و افزایش حس اعتماد و رضایتمندی مردم است، همراه و توأمان باشد

وزیر کشور: شوراها برای تحقق راهبرد چهارگانه رهبر انقلاب درباره انتخابات تلاش کنند

راه ترقی- وزیر کشور گفت: در شرایطی که به سمت انتخابات مجلس شورای اسلامی حرکت می کنیم، انتظار است که شوراها همه تلاش خود را برای عینیت بخشیدن به راهبرد چهارگانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص انتخابات پرشور و باشکوه متمرکز کنند.

چرا اسامی متهمان هواپیمای اوکراینی اعلام نشد/ درخواست تبادل شهروند بلژیکی و اسدالله اسدی

راه ترقی- سخنگوی قوه قضاییه درپاسخ به این سوال که چرا اسامی محکومان پرونده هواپیمای اوکراینی انتشار نیافته و یا چرا حکم اعدام برای آنان صادر نشد، گفت: اعلام نشدن اسامی محکومان به دلیل منع قانونی در این فرایند است زیرا امکان اعلام اسامی در مرحله صدور رأی بدوی وجود ندارد.

هفته کارگر، جشنواره‌ای برای گرامیداشت ارزش‌های کارگری/ توجه به سلامت روان و ایمنی کارگران

راه ترقی- امروز نخستین روز از «هفته کارگر» است؛ هفته‌ای که در آن به نوعی جشنواره‌ای برای گرامیداشت ارزش‌های کارگران برپاست. در هفته پیش‌رو قرار است به مطالبات کارگران بیش‌ از پیش گوش فرا داده و بر اساس آن چشم‌انداز بازار کار را برنامه‌ریزی کرد.

تغییرات مدیریتی در آموزش و پرورش به نفع نظام تعلیم و تربیت و معلمان است

راه ترقی-سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: تغییر و ارتقای مدیران آموزش و پرورش در همه سطوح اعم از ستاد، استان‌ها و شهرستان‌ها، پس از ارزیابی عملکرد مدیران به نفع نظام تعلیم و تربیت و معلمان اتفاق خواهد افتاد.

فساد مسری است/ اقتصاد و معیشت مردم؛ مسئله نخست کشور

راه ترقی- رئیس قوه قضاییه، فساد را مسری دانست و گفت: در مقابله با فساد، هدف ریشه‌کن کردن و رفع فساد باشد؛ نه اینکه بخواهیم مچ‌گیری کنیم یا توپ را به زمین دستگاهی دیگر بیندازیم.

آخرین وضعیت رتبه‌بندی معلمان و امکان بارگذاری مدارک جدید در سامانه/احتمال افزایش قیمت کتب درسی

راه ترقی- سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت رتبه‌بندی معلمان گفت: فرآیند اعتراض آغاز شده است و امکان بارگذاری مدرک جدید در سامانه فراهم شد و ۱۰ استان، ۱۰ استان کار در حال انجام است و تا پنجم اردیبهشت اطلاعات دریافت می‌شود و سپس ارزیابان به ارزیابی می‌پردازند

رئیس قوه قضاییه: نقد کردن به هیچ وجه اشکال ندارد

راه ترقی- رئیس قوه قضاییه گفت: نقد کردن به هیچ وجه عیب و اشکال ندارد بلکه امری پسندیده است اما خلاف واقع گفتن به ویژه در قبال موضوعی که سبب ایجاد التهاب برای مردم می‌شود از جمله مسائلی است که در سال جاری در راستای احیای حقوق عامه باید بیشتر به آن‌ها توجه کنیم.

شاهد ناشناس در جنایت مرد ایرانی ـ آمریکایی

راه ترقی - همشهری / قتل باب‌ لی بنیانگذار اپلیکیشن «کش‌آپ» به دست یک جوان ایرانی در شهر سانفرانسیسکو آمریکا چند روزی تیتر اول ...

تصادف موتورسیکلت با دوچرخه

راه ترقی - باشگاه خبرنگاران / موتورسیکلتی با سرعت زیادی حرکت می‌کرد که با یک دوچرخه سوار برخورد کرد.

گریه‌های عجیب یک دزد بعد از ناکامی در سرقت

راه ترقی - خبرآنلاین / سارقی که نتوانست اموال سرقتی از یک فروشگاه را خارج کند و با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه شد به طرز عجیبی به ...

ورود سامانه بارشی به غرب کشور طی جمعه

راه ترقی - ایسنا / رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در برخی مناطق ...

قتل شبانه مادر در یک قدمی ۴ فرزند خردسالش

راه ترقی - ایران / یک زن در جنوب تهران به طرز مرموزی به قتل رسید و تلخ‌تر اینکه بچه‌های قد و نیم قدش اولین کسانی بودند که جسد مادر ...

ساير مطالب

وزیر بهداشت: امسال تغییری در وضعیت ارزی داروها نخواهیم داشت

جزییات قتل ناموسی یک ایرانی در آمریکا

متلک‌ پرانی جان یک جوان را گرفت

آخرین وضعیت هواشناسی کشور

هشدار اورژانس نسبت به عوارض مسمومیت با قارچ‌های سمی

نتایج آزمون استخدامی 9 دستگاه اجرایی اعلام شد

آماری درباره مشارکت حامیانِ ایتام در ماه مبارک رمضان

جزئیات طرح سرباز حرفه‌ای؛ سربازی 5 ساله چگونه است؟

ارسال 3500 پیامک کشف حجاب به واحدهای صنفی

فوت 29 بیمار کرونایی طی 24 ساعت گذشته/ 12 شهرستان در وضعیت قرمز

تغییر در الگوی تخصیص سهمیه هیأت علمی به دانشگاه‌ها

شگرد جدید سارقان خودرو؛ کندن در برای بازکردن!

رواج خطرناک مصرف مجیک ماشروم بین جوانان

راز اعتراف دختر 17 ساله در قتل وحشتناک عروس جوان

اخذ مجوز استخدام 2500 نفر در وزارت بهداشت

نتایج اولیه کنکور دکتری اعلام شد

درگیری یک گارسون زن با دو مرد به سبک بروسلی

تصاویری از خروج قطار حامل مواد خطرناک از ریل در آمریکا

اخذ مجوز استخدام 25100 نفر در وزارت بهداشت

وزیر کشور: راه‌اندازی سامانه یکپارچه‌ شناسایی اقشار آسیب‌پذیر در دستور کار قرار گرفت

تسلط دختر 7 ساله به خواندن قرآن به 5 زبان زنده دنیا

اعتراف شیطان به شکار 6 زن وحشت زده

آتش سوزی در مجتمع تولید مواد شیمیایی در آمریکا

راز شاه‌دزدی پسر خانواده لاکچری تهران

قتل هولناک دو برادر مقابل دوربین رسانه‌ها

شلیک مرگبار چوپان جوان به پدرش

کشف خرما با طعم تریاک

لحظه فرار عجیب یک متهم از دست دو پلیس زن!

کشف خرمای تریاک در غرب تهران

پرتاب شدن وحشتناک یک زن از روی دیوار مرگ در هند

دانشمند کوچک کلاهبردار بزرگ شد!

اقدامات وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین عمدی

ماموریت قالیباف به کمیسیون امنیت برای پیگیری حادثه روستای دانیال سلمان شهر

لحظه سقوط مرگبار لودر در معدن

ماجرای درگیری در روستای دانیال سلمانشهر چه بود؟

دفتر رهبر انقلاب مبلغ فطریه سال 1402 را اعلام کرد

صدور قرار جلب 5 مقام مسئول درباره قانون هوای پاک

سوپرایز فوق لاکچری برای تشویق به درس خواندن کودک 5 ساله!

اعتراف قهرمان المپیاد ریاضی دختران به قتل باران کوچولو؛ جسد دختر 7 ساله در یخچال بود!

اعتراف به قتل در پرونده‌ای بدون جسد!

آتش‌سوزی 5 لنج در بندر عسلویه بوشهر

تریلی جان 4 سرنشین پژو را گرفت

شست‌و‌شوی خودرو با نازل پمپ بنزین!

اولین تصاویر از ارتکاب قتل یک ایرانی ثروتمند در آمریکا به خاطر خواهرش

سقف پاداش به گزارشگران فساد مشخص شد

حرکت جالب یک مرد در پمپ بنزین برای جلوگیری از سرقت خودرو

سرنگونی موتورسوار نگون‌بخت در پی ترکیدن لاستیک کامیون

رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها

تله شیطانی 2 مرد برای جوان پولدار تهرانی

چپ کردن یک خودرو هنگام لایی کشیدن

آتش‌سوزی مهیب و گسترده در پارک ملی آلتوتاجوی اسپانیا

دعوای چند مرد پای میز بیلیارد

آخرین تغییرات آب و هوا؛ پیش‌بینی کاهش دما و وزش باد

تصاویری از سرریز شدن سد دز خوزستان

سخنگوی ستاد امر به معروف: به قانون موجود در حوزه حجاب اعتراض داریم

آخرین وضعیت درنای بلژیکی

انتقاد یک نماینده از سازمان برنامه بودجه بخاطر کاهش بودجه قانون جوانی جمعیت

توزیع واکسن مننژیت حجاج از اردیبهشت ماه

شاخ به شاخ شدن دو خودرو در نتیجه سبقت بی موقع

اعتراف آخر قهرمان المپیاد ریاضی دختران به قتل باران کوچولو

انهدام باند 3 شعبه‌ای فروش مخدر شیشه

جزئیات مرگ هولناک پیرزن 80 ساله

آتش سوزی در دبی 16 کشته و 9 زخمی برجای گذاشت

گزارش صدا و سیما درباره آغاز اجرای طرح برخورد با کشف حجاب

پیش‌بینی دفتر آیت‌الله سیستانی درباره روز عید سعید فطر

درگیری خونین بخاطر متلک گویی؛ پسر جوان مُرد!

آتش‌سوزی گسترده در پارک ملی آلتوتاجوی اسپانیا

حجت‌الاسلام رفیعی: می‌گذاشتید کلام رهبری منعقد شود بعد خودرو را گران می‌کردید

38 نفر از جان‌‌باختگان 8 مهر زاهدان، شهید اعلام شدند

پیش‌بینی وضعیت آب و هوا

درگیری در یکی از روستاهای شمال/ پلیس: مأموران ناچار به تیراندازی شدند که دو نفر فوت کردند

درگیری اهالی یکی از روستاهای شمال با متولیان ملک موقوفه/ پلیس: مأموران ناچار به تیراندازی شدند که دو نفر فوت کردند

اطلاعیه پلیس درباره اجرای طرح حجاب و عفاف

زایمان‌های تقویمی زیر تیغ وزارت بهداشت

جزئیات یک گروگان‌گیری در یکی از بیمارستان‌های اهواز

خیزش گرد و خاک در 4 استان

ثبت سفارش کتاب‌های درسی به تعویق افتاد

تولد نخستین گوزن زرد ایرانی در ارسنجان

کنایه فرزاد جمشیدی به دیوارنگاره جنجالی میدان ولیعصر

فوت 27 نفر بر اثر کرونا طی شبانه روز گذشته

غارت یک فروشگاه بزرگ در فیلادلفیا

ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال آینده به تعویق افتاد

تصادف مرگبار پرشیا در بزرگراه آزادگان

ویدیویی کمتر دیده شده از نوحه‌خوانی مرحوم عماد افروغ در روستای لفور

سخنان آیت‌الله جوادی آملی پیش از اقامه نماز میت بر پیکر عماد افروغ

7 استانی که بیشترین بارش سامانه اخیر را دریافت کردند

شهردار تهران: هدف کاهش فاصله شمال و جنوب شهر است

نامه انتقادی غریب‌آبادی به کمیسر عالی حقوق بشر

کشف جسد دو کولبر جوان پس از 9 روز

عماد افروغ در خاک آرام گرفت

تصادف عجیب یک مرسدس بنز؛ پرواز به سمت جای پارک بعد از له کردن سقف 3 خودرو!

شکستن رکورد پرواز با پاراگلایدر توسط پیرمرد مریوانی

عامل شهادت پلیس اهواز پس از 16 سال دستگیر شد

سرقت عجیب و غریب یک میلیون سکه از یک کامیون

مهلت ثبت‌نام کنکوری‌ها برای ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره

بازداشت زورگیران خشن که به پلیس هم حمله کردند

کشف بسته‌های مواد مخدر با گربه‌ای در لباس بچگانه!

حرکت جنون‌آمیز در مترو؛ چسبیدن به پشت قطار برای فرار از کرایه!

تصاویر وحشتناک سقوط بهمن در اورست

اعلام مبلغ زکات فطره 1402 از سوی دفتر آیت الله نوری همدانی