راه ترقی

آخرين مطالب

سياسي

توپ مذاکرات در زمین آمریکا/ شمارش معکوس برای سنجش جدیت غرب

راه ترقی- پس از ارسال جمع‌بندی ایران از پیشنهادات مسئول هماهنگ‌کننده مذاکرات در شامگاه سه‌شنبه، اکنون طرف آمریکایی باید برای اثبات جدیت خود در مذاکرات، تصمیمات سیاسی خود را اتخاذ کند.

بررسی توافق احتمالی در شورای عالی امنیت ملی

راه ترقی- در صورت انجام توافق احتمالی در نتیجه مذاکرات اخیر در وین شورای عالی امنیت ملی این توافق را بررسی کرده و سپس گزارش به مجلس ارائه خواهد شد.

همه دستگاه‌ها به صورت جهادی برای اربعین فعال باشند

راه ترقی- رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت پیش‌بینی همه تمهیدات و زیرساخت‌های لازم برای تسهیل حضور زائران اربعین، از دستگاه‌های ذیربط خواست با روحیه جهادی و استفاده از همه ظرفیت ستادهای مردمی در این مسیر فعال باشند.

رییس جمهور فرارسیدن سالروز استقلال اندونزی را تبریک گفت

راه ترقی- رییس جمهور در پیامی با تبریک فرارسیدن سالروز استقلال جمهوری اندونزی به «جوکو ویدودو» رئیس جمهور این کشور اظهار امیدواری کرد با توجه به پیوندهای تاریخی و علایق مشترک، شاهد تداوم روابط نزدیک، دوستی پایدار و تقویت هر چه بیشتر روابط میان دو ملت بزرگ ایران و اندونزی باشیم.

آمریکای امروز همان آمریکای کودتای ۲۸ مرداد است/ ایران قوی تضمینِ استقلال و آزادی ملت است

راه ترقی- محمد باقر قالیباف گفت: آمریکای امروز همان آمریکای کودتای ۲۸ مرداد است و سطح و عمق نگاه مستکبرانه آنها به مردم و دیگر کشورها از جمله ایران عزیز هیچ تغییری نکرده است.

وزیر کشور: گروه‌های سیاسی مرزبندی خود را با جریان فتنه مشخص کنند

راه ترقی- وزیر کشور با محکوم کردن بیانیه سرکرده فتنه و تأکید بر شناخت دقیق دشمنان در گام دوم انقلاب اسلامی گفت: باید عبرت بگیریم و از فتنه‌گران برائت جوییم و مرز بندی‌مان را شفاف و صریح با جریان فتنه و نفاق مشخص کنیم.

آیت‌الله رئیسی: مصمم به حمایت از محصولات دانش‌بنیان هستیم/مشکلات کشاورزی با سخنرانی و بخشنامه حل نمی‌شود

راه ترقی- رئیس جمهور گفت: محصولات دانش بنیان تولید شده توسط محققان داخلی هزینه را کاهش داده و بهره‌وری را افزایش می‌دهد از این رو ما مصمم به حمایت و استفاده از آنها هستیم.

برای حل چالش‌ها باید بر ایده‌ها و سرمایه‌های مردمی تکیه کنیم

راه ترقی- معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه برای حل چالش‌ها و مشکلات کشور باید به منابع، ایده‌ها، مدیریت و سرمایه‌های مردمی تکیه کنیم، بر اهمیت نقش بسیج در ایجاد حلقه میانی دولت و مردم تاکید کرد.

معاون رییس جمهور : حکمرانی خوب نیازمند قانون مناسب و جامع است

راه ترقی- معاون امور مجلس رئیس جمهور معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه های اجرایی را در دومین سال دولت، به حضور فعال و موثرتر در بررسی کارشناسانه طرح ها و تدوین لوایح متقن و مورد نیاز کشور فراخواند.

همدلی دولت سیزدهم و مجلس یازدهم به روایت آمار

راه ترقی- همدلی بین پاستور و بهارستان برای خدمت به ملت، و آرامشی که در روابط دو قوه حاکم است نتیجه توجه دولت به ارتقاء کیفیت روابط خود با وکلای ملت است. آمارها هم از ارتقای محسوس این تعامل حکایت دارد که افق روشنی در مسیر گره‌گشایی از زندگی مردم می‌گشاید.

رئیس‌جمهور: مسئولیت مشترک همه اجزای جمهوری اسلامی گره‌گشایی از زندگی مردم است

راه ترقی- رئیس جمهور وفاق موجود بین دولت و مجلس را فرصتی برای غلبه بر مشکلات دیرپای کشور دانست و با تاکید بر همدلی میان دو قوه مجریه و مقننه گفت: مسئولیت مشترک همه اجزای جمهوری اسلامی، گره‌گشایی از زندگی مردم، جبران عقب‌ ماندگی‌ها و حرکت پرشتاب به سوی پیشرفت و تعالی کشور است.

تعرض به مدافعان حرم جز رسوایی و بی اعتباری نتیجه‌ای ندارد

راه ترقی- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:تعرض به مدافعان حرم که پایه جنایتکارانی همچون داعش را از سرزمین عزیزمان کوتاه کردند، جز رسوایی و بی اعتباری برای تعرض کنندگان و حامیان آنها نتیجه ای ندارد.

نشست مشترک دولت و مجلس فردا برگزار می‌شود

راه ترقی- عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: فردا جلسه‌ای با حضور همه اعضای دولت، هیئت رئیسه مجلس و روسای کمیسیون‌ها برگزار خواهد شد.

انجام بیش از ۲۰ هزار ملاقات در میزهای ارتباطات مردمی در ایستگاه کرمان

راه ترقی- کرمان آخرین مقصد و پایان دور نخست سفرهای استانی رئیس جمهور و اعضای کابینه بود؛ وزرا و معاون رئیس‌جمهور به همراه نماینده مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در ۲۳ شهرستان‌ حضور یافته و ۲۰ هزار و ۳۹۲ ملاقات در میزهای ارتباط مردمی دستگاه‌های اجرایی توسط نماینده تام‌الاختیار وزرا انجام شد.

رییس‌جمهور پای صحبت روستاییان جنوب کرمان نشست

راه ترقی-رییس‌جمهور که صبح امروز (جمعه) در بدو ورود به جیرفت در جنوب کرمان بازدید هوایی از این منطقه را شروع کرده بود در جمع اهالی برخی روستاهای جنوب این استان حضور یافت و با آنان گفت و گو کرد.

وزیر کشور دستور تسریع در اجرای طرح ساماندهی حاشیه شهر کرمان را صادر کرد

راه ترقی- وزیر کشور ضمن موافقت با اجرای طرح ساماندهی حاشیه شهر کرمان گفت: با توجه به اینکه اقدامات کارشناسی و علمی در راستای ساماندهی این منطقه انجام شده و حل مشکلات مردم ضرورت دارد، دستور تسریع در اجرای ساماندهی این منطقه صادر می‌شود.

حدود نیمی از لوایح تقدیمی دولت به مجلس اقتصادی و معیشتی است

راه ترقی- معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت تا کنون ۴۲ لایحه تقدیم مجلس کرده است، گفت: حدود نیمی از این لوایح یعنی یعنی ۴۱درصد مربوط به اقتصاد کشور و معیشت مردم است.

مسئولیت‌پذیری افغانستان درباره شهادت دیپلمات‌ها و خبرنگار مطالبه جدی ایران است

راه ترقی- وزیر امور خارجه روشن شدن ابعاد مختلف شهادت دیپلمات‌ها و خبرنگار ایران و مسئولیت پذیری مسئولان حکومت سرپرستی افغانستان را مطالبه جدی این وزارتخانه اعلام کرد و با توجه به همزمانی آن با مذاکرات مربوط به حق‌آبه ایران از هیرمند، این را حاکی از مداومت تلاش‌های دستگاه‌ دیپلماسی در مطالبات مردم دانست.

مجاهدان در سایه همراهی چنین بانوان صبوری، عزت را برای کشور به ارمغان آوردند

راه ترقی-رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت همسر شهید سرلشکر خلبان مصطفی اردستانی تصریح کرد: بی‌تردید رشادت‌های مجاهدانی چون خلبان شهید اردستانی در سایه همراهی‌های بی‌دریغ چنین بانوان صبور و فداکاری بود که عزت و اقتدار را برای میهن اسلامی به ارمغان آوردند.

تصویب آیین نامه‌های حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه‌های اقتصاد، علوم و صنعت

راه ترقی- آیین نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه اقتصاد به منظور اجرای قانون تولید جهش دانش‌بنیان و بهره‌گیری از اکوسیستم دانش بنیان کشور در بخش گمرک، مالیات و تأمین مالی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

شهدای مدافع حرم از امنیت و اقتدار کشور دفاع کردند

راه ترقی- رئیس جمهور با با گرامیداشت یاد سرداران شهید سلیمانی و همدانی، یادآور شد که شهدای مدافع حرم علاوه بر پاسداری از حریم اهل بیت (ع)، از امنیت و اقتدار کشور نیز دفاع کردند.

رییس جمهور: زیارت اربعین باید «آسان»، «ارزان» و «دلنشین» شود

راه ترقی- رییس جمهور رئیسی با تاکید بر اینکه باید زیارت اربعین، «آسان»، «ارزان» و «دلنشین» شود، خاطرنشان کرد: نباید اجازه داد عده‌ای در ایام اربعین کالا و خدمات را برای زائران گران کنند.

قالیباف: مجلس پذیرای مطالبات و نقدهای خبرنگاران است

راه ترقی- رییس مجلس شورای اسلامی با تبریک روز خبرنگار گفت: مجلس شورای اسلامی پذیرای مطالبات و نقدهای خبرنگاران است. از خبرنگاران عزیز در سراسر کشور به خصوص خبرنگاران پارلمانی دعوت می‌کنیم تا در مسیر تحول قوه مقننه یاری‌رسان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باشند.

وزیر کشور: خبرنگاران راویان دستاوردهای انقلاب در مواجهه با جنگ ترکیبی دشمن‌ هستند

راه ترقی- وزیر کشور در پیامی با گرامی‌داشت روز خبرنگار بر مسئولیت خطیر خبرنگاران برای روایت آرمان های بلند و دستاوردهای انقلاب اسلامی در برابر جنگ ترکیبی و شناختی دشمن تاکید کرد.

آیت الله رئیسی: روز خبرنگار، مجالی برای پاسداشت شفافیت و حق مردم بر دانستن است

ره ترقی- رئیس جمهور در پیامی به مناسبت روز خبرنگار گفت: این روز، علاوه بر گرامی‌داشت مسئولیت و جایگاه مهم خبرنگاران، مجالی برای پاسداشت حقیقت‌جویی، شفافیت و حق مردم بر دانستن و دسترسی آزاد به اطلاعات است.

گفت‌وگوی سفیر ایران و نماینده جهاد اسلامی در لبنان درباره تحولات فلسطین

راه ترقی- نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان و سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در بیروت در دیداری در محل سفارت کشورمان در باره اوضاع و تحولات تازه فلسطین بحث و تبادل نظر کردند.

سه چالش اساسی مذاکرات وین چیست؟

راه ترقی-رفع حداکثری تحریم‌ها و کوچک کردن لیست تحریم‌ها، دریافت ضمانت‌های کافی برای خارج نشدن دوباره آمریکا از برجام و اعلام خاتمه سوالات و ابهامات آژآنس درباره موضوعات پادمانی، سه موضوع مهمی هستند که در دور تازه مذاکرات در وین میان ایران و آمریکا و نماینده اتحادیه اروپا مورد بحث است.

بازبینی، ساماندهی و تعیین تکلیف شرکت‌های دولتی در سیاست های کلی برنامه هفتم

راه ترقی- -اعضای کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیست و هشتمین جلسه خود، بازبینی، ساماندهی و تعیین تکلیف شرکت‌های دولتی در سیاست های کلی برنامه هفتم را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

رییس جمهور: به خاک و خون کشیدن مجلس عزاداران در افغانستان کار یزیدیان زمان است

راه ترقی- رئیس جمهور جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه را محکوم کرد و با قدردانی از مقاومت مردم فلسطین، گفت: ایستادگی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی، بی‌تردید افول این رژیم را تسریع خواهد کرد.

اسلامی: صنایع دفاعی و بخش فناوری‌های دفاعی همواره در کشور ما پیشتاز بوده است

راه ترقی- رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قابلیت های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش بنیان، با اشاره به دستاوردهای وزارت دفاع در عرصه های مختلف اظهار داشت: صنایع دفاعی و بخش فناوری‌های دفاعی همواره در دنیا پیشتاز بوده و در کشور ما نیز چنین است.

تماس تلفنی وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و عراق

راه ترقی-در گفت وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با فواد حسین وزیر خارجه عراق برخی موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی مورد رایزنی قرار گرفت.

رئیس جمهور در یکسال با تمام نمایندگان مجلس دیدار حضوری داشته است

معاون امور مجلس رئیس جمهور از تشکیل دهمین نشست رئیس جمهور با مجامع استانی نمایندگان خبر داد و گفت: آیت‌الله رئیسی روز پنج شنبه هفته جاری با مجمع نمایندگان استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت.

رییس جمهور ۲ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ابلاغ کرد

راه ترقی- رییس‌جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌های «انتخاب اعضای حقیقی هیات امنای بنیاد ایرانشناسی» و «انتخاب عضو جدید کمیته منتخب تأیید صلاحیت رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی» را برای اجرا ابلاغ کرد.

ورود هیات مذاکره‌کننده ایرانی به وین

راه ترقی-هیات مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران به ریاست علی باقری برای ادامه مذاکرات رفع تحریم وارد وین شد

گذشت زمان از درخشش پیام عاشورا نمی‌کاهد/حکمرانی عالمانه و مسئولانه در گرو شجاعت دولت در تصمیم‌گیری است

راه ترقی- رییس جمهور آزادگی، عدالت‌خواهی و ظلم‌ستزی را فلسفه اصلی نهضت عاشورا دانست و گفت: انقلاب اسلامی در جهان امروز پرچمدار آرمان‌های عاشورایی است و هر روز دلدادگان این پیام در سراسر جهان بیشتر می‌شود.

ماموریت رییس جمهور به وزارت ارتباطات برای پیگیری و رفع اختلالات اخیر اینترنت

راه ترقی-در جلسه امروز هیات دولت پس از ارائه گزارشی از وضعیت اختلالات شبکه ارتباطی و اینترنت ثابت و همراه در کشور، رییس جمهور به برخی گلایه‌های مردمی در این خصوص اشاره کرد و گفت: وزارت ارتباطات با دقت و جدیت مواردی از این دست را پیگیری کند تا خللی در خدمات رسانی به مردم و فعالیت کسب‌وکارها و مشاغلی که در بستر فضای مجازی جریان دارد، ایجاد نشود.

ساير مطالب

اسلامی: گازدهی به سانتریفیوژها پاسخی به تحریم‌های آمریکا بود

امیرعبداللهیان: گازدهی صدها سانتریفیوژ نسل جدید پاسخ به اقدام آمریکا بود

امیرعبداللهیان: در مقابل گستاخی‌های رژیم صهیونیستی هیچ چیزی جز زبان مقاومت پاسخگو نیست

توصیه‌های دیپلماتیک امیرعبداللهیان به سفیر جدید ایران در جمهوری چک

قالیباف: یارانه دارو هیچگاه قطع نمی‌شود/مجلس پیگیر هوشمندسازی نسخ الکترونیکی است

سخنگوی دولت: آیت الله رئیسی به نیویورک می رود

رئیسی: سیاست دولت کنترل تورم و جلوگیری از اقدامات تورم‌زاست

رئیس جمهور روز ملی سوئیس را تبریک گفت

ساز و کارهای جدید جلوگیری از رسوب کالا در گمرکات

مصوبات مجمع برای«امنیت غذایی» و «حکمرانی منابع آب» در برنامه هفتم

ضرب الاجل رئیس جمهور برای واگذاری اراضی دولتی جهت ساخت مسکن

قالیباف: نیازمند فناوری اجتماعی برای تبدیل ایمان مردم به عمل صالح جمعی هستیم

رئیس‌جمهور به وزارت راه و شهرسازی رفت

قدردانی رئیس دستگاه قضا از تدابیر دولت برای بهبود ترخیص کالا

رئیس‌جمهور: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم است

پیگیری نیمه‌شب رئیس‌جمهور برای رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان

رشد اقتصادی فصلی به 5 درصد رسیده است

رئیس جمهوری چین: خواستار توسعه همکاری راهبردی و جامع میان پکن و تهران هستیم

رئیس‌جمهور درگذشت عادل آذر را تسلیت گفت

رئیسی: کوچکترین تعرض به ایران اسلامی، با پاسخ شدیدا پشیمان‌کننده مواجه خواهد شد

رئیسی: وظیفه داریم به خواست مردم ایستادگی مقابل زیاده‌خواهان را در دستور کار قرار دهیم

2 دستور آیت‌الله رئیسی برای امدادرسانی به سیل زدگان امامزاده داوود (ع)

امیرعبداللهیان: موافقتنامه منطقه تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا نهایی می‌شود

تأکید رئیس جمهور بر پیگیری حقآبه ایران از هیرمند: از حقوق مردم کوتاه نمی آییم

توصیه مهم رهبر انقلاب به ائمه‌ جمعه‌: مردم را با «رفتار» خود امر به تقوا کنید

تقدیر قالیباف از اقدامات وزارت اطلاعات در تامین امنیت پایدار کشور

وزیر اطلاعات: تعدادی عملیات موفق علیه رژیم صهیونیستی انجام داده‌ایم

دشمن جنگ فرهنگی و امنیتی عظیمی را علیه ایران به راه انداخته است

نامه رئیس قوه قضائیه به «قالیباف» در صحن مجلس قرائت شد

کدخدایی: شورای نگهبان نیازمند تحول است

قالیباف: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است

مأموریت رییس جمهور به دستگاه‌ها برای بهبود معیشت بازنشستگان

اسلامی: ایران هیچگاه پنهان‌کاری و غنی‌سازی خارج از چارچوب نداشته است

کنعانی: فعلا برنامه‌ای برای کاهش سطح روابط سیاسی با سوئد نداریم

مراسم اربعین باید در امنیت کامل برگزار شود

گفتگوی تلفنی رییس جمهور با استاندار فارس در مورد حادثه سیل استهبان

دولت اهتمام ویژه‌ای در پیگیری مطالبات بازنشستگان دارد

ماموریت آیت الله رئیسی به وزیر کشور برای بررسی میدانی وضعیت سیل‌زدگان استهبان

وزیر کشور با خانواده‌های مصیبت دیده در سیلاب استهبان ابراز همدردی کرد

رئیسی: رعایت ضوابط بهداشتی برای پیشگیری از شیوع سویه جدید کرونا ضروری است

دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی ایران با حضور رئیس جمهور گشایش یافت

از تاکید بر مبارزه با فساد و رانت‌خواری تا پیگیری کاهش آلودگی هوای اراک

مسکو، تهران و پکن سه محور اصلی بلوک شرق هستند

روابط اقتصادی تهران و دمشق متناسب با روابط سیاسی ارتقا پیدا نکرده است/ تاکید بر ایجاد بسترهای گسترش مناسبات

روابط اقتصادی با همسایگان باید استمرار یابد/راه‌حل اصلی مشکلات کشور، تکیه به توانمندی‌های داخلی و ظرفیت‌های درونی کشور است

امیرعبداللهیان:نشست آستانه تلاش کرد تا مسیر تحولات سوریه از نظامی‌گری فاصله بگیرد/فیصل المقداد: مخالف دخالت ترکیه هستیم

قالیباف: آمریکایی‌ها پذیرفته‌اند که با جنگ به جایی نمی‌رسند

رئیسی: رویکرد جدید دستگاه دیپلماسی کشور در حال ثمردهی است

همواره از عراق حمایت می کنیم

تخت‌روانچی: کودکان در مخاصمات مسلحانه در معرض نقض فاحش حقوق خود هستند

پوتین: برجام بدون تبعیض و با ضمانت طرفین احیا شود

رئیسی: آمریکایی‌ها باید از شرق فرات خارج شوند

آیت‌الله رئیسی فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب نیکاراگوئه را تبریک گفت

مذاکرات فشرده اردوغان و رئیسی پشت درهای بسته

رییس جمهور ترکیه با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد

«اردوغان» مورد استقبال رسمی آیت‌الله رئیسی قرار گرفت

کاخ سفید باید زیاده خواهی‌ها را کنار گذاشته و در مسیر حصول توافق گام بردارد

قالیباف فرارسیدن عید غدیر را به رئیس مجلس لبنان تبریک گفت

بررسی روند گفتگوهای تهران و ریاض در تماس تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه عراق

رئیس‌جمهور: در پرتوی فرهنگ علوی، امکان غلبه بر تمام مشکلات فعلی کشور وجود دارد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد

رئیسی خواستار تأمین معیشت پایدار مرزنشینان و ساماندهی تجارت مرزی شد

دلایل تغییر معاون سیاسی وزیر کشور

رئیس جمهور ترکیه دوشنبه به تهران سفر می‌کند

انتصاب سه تن از فقهای شورای نگهبان برای یک دوره جدید

طحان نظیف: شورای نگهبان درباره ادغام وزارتخانه ها ورود نمی کند

رییس جمهور: رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در اولویت دولت است

بازدید هوایی رئیس جمهور از نقاط مرزی با عراق و پایانه مرزی «پرویز خان»

قالیباف از مراکز فرهنگی سمرقند بازدید کرد